Reklaam sulgub sekundi pärast

Vähem ruumi skeemitamiseks – uus eelnõu võtab tanklad suurema kontrolli alla


Uus plaanitav eelnõu peaks vähendama Eesti tanklas sahkerdamist biokütustega ja tegema trahvimäärad suuremaks. Üheks ajendiks oli hiljuti aset leidnud skandaal, kus Olerexi süüdistatakse aegade suurimas kütuseturu pettuses.

„Teeme sisuliselt kaks muudatust. Esimene muudatus käsitleb kohustuse täitmise kontrolli. Kui siiamaani oli kohustuse täitmine kontrollitud üks kord aastas, aasta alguses, siis muudatuse kohaselt hakkab kontroll toimuma kaks korda aastas. Teine muudatus käsitleb trahvi. Meil on siiamaani seaduses võimalus trahvida 10 miljoni euro ulatuses kui kohustus ei ole täidetud. Muudame selle ühikupühiseks trahvimääraks,” ütles energeetikaosakonna juhataja Rein Vaks.

Ministeeriumi esindaja sõnul aitab kütuseäri korras hoida kohusetunne ja n-ö naabrivalve.

Circle K mootorikütuse müügidirektor Raimo Vahtrik pealekaebamist tõenäoliseks ei pea, aga skeemitamise võimalust maha ei mata. „Kui te küsite, kas kütusefirmad kaebavad teineteise peale, siis ega me ei oska kaevata, sest andmebaas kes kuidas oma nõudeid on täitnud, ei ole avalik. Seda teab ministeerium, nemad teevad järelvalvet. Kui andmebaas oleks avalik, oskaksid kõik natukene täpsemalt jälgida ja teaksid, kes ja kuidas seda kohustust täidab,” ütles Vahtrik.

Kommentaarid puuduvad