Reklaam sulgub sekundi pärast

VAATA SKEEMI | Tallinna kesklinnas hakkab kehtima 30 km/h piirkiirus

Joonatan Pärn

Tallinn langetab kesklinnas oluliselt sõidukite piirkiirust!
Tallinn langetab kesklinnas oluliselt sõidukite piirkiirust! — FOTO: Rauno Volmar / Delfi Meedia

Tallinn plaanib 2024. aasta lõpuks langetada kesklinnas sõidukite piirkiiruse 30 km/h-ni. Erandiks jäävad vaid magistraaltänavad, kus lubatud sõidukiiruseks jääb 40 km/h. Tallinna abilinnapea Vladimir Svet selgitab, et tegevuse eesmärgiks on ohutuse parandamine ja samuti soovitakse elimineerida surmaga lõppevad liiklusõnnetused.

"Liikluse sujuvuse ja ohutuse parandamiseks jätkatakse Tallinna kesklinnas maksimaalse lubatud sõidukiiruse langetamist. Kvartalisisestel tänavatel on seda juba varasemalt tehtud," selgitab Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Ta lisab, et jaanuari keskpaigas vähendati piirkiirust 40-le km/h Jõe, Pronksi, Liivalaia ja Suur-Ameerika tänavatel ning Kaarli puiesteel 30-le km/h. "Piirkiiruste alandamine toimub järk-järgult ning 2024. aasta jooksul on kavas kogu Tallinna kesk- ja südalinn muuta 30 km/h alaks, erandiks vaid magistraaltänavad, kus jääb lubatud kiiruseks 40 km/h. Suuremad piirkiirused jäävad kehtima Reidi ja Järvevana teel."

Vaata skeemilt, millistel tänavatel plaanitakse piirkiirust langetada! 

Tallinn langetab kesk- ja südalinnas sõidukite piirkiirust.
Tallinn langetab kesk- ja südalinnas sõidukite piirkiirust. — FOTO: Tallinna Linnavalitsus

Sveti sõnul on eelmise aasta lõpus vastu võetud Tallinna jätkusuutliku linnaliikuvuse kavas ohutu liikuvuskeskkonna peamiseks mõõdikuks, et pealinnas ei juhtuks aastas ühtegi surmaga lõppevat liiklusõnnetust.

"Liiklusekspertide hinnangul on liiklusõnnetuse tagajärgede raskusel otsene seos kiirusel: kui auto sõidab jalakäijale otsa kiirusega 50 km/h, on hukkumise risk seitse korda suurem kui kiiruse 30 km/h puhul," kinnitab ta.

Svet lisab: "Loomulikult anname endale aru, et ainult liiklusmärk kõiki probleemi ei lahenda, seetõttu rakendame ka teisi meetmeid ohutuse parandamiseks, eelkõige tänavate rekonstrueerimise ja teiste liikluslahenduste käigus."

Näita 4 kommentaari

Saagu valgus…. ja Valgus (Svet) saigi.

Vasta

Tallinnas sõidavad ju kõik lubatust +10: nüüd siis saavadki korralikult 50 ga sõita…

Vasta

30! Lärmi rohkem, tossu rohkem,ummikuid rohkem! Sujuvus ???

Vasta

Kas suurem osa jalakäijate ja autode kokkupõrgetest ei juhtu kui jalakäija vales kohas üle tee jookseb või ei vaata teele kui teed ületab?

Vasta