Reklaam sulgub sekundi pärast

Uus nimi kaitseressursside ametile? “See kõige ehtsam pseudotegevus!”

Riigikaitse inimjõu keskus – sellist nime võiks hakata kasutama senine kaitseressursside amet. Kas keerulisel ajal on 30 000 eurot nimevahetuseks ikkagi mõistlik asi, mida teha?

„Minu meelest on ümbernimetamine kõige ehtsam pseudotegevus. Asendustegevus, eriti ajal, kui valituss uhkelt kuulutab, et on kokkuhoiupoliitika. Teisest otsast me näeme, et tahetakse teha 30 000 kodulehte, et natukene tuunida noortepäraseks. Siis kaitseressursside ameti ümbernimetamine,“ ütles riigikogu liige Anti Poolamets "Seitsmestele uudistele".

Kaitseressursside ameti peadirektor Anu Rannaveski mõistab Poolametsa pahameelt, sest meediast jäi tema sõnul tõesti vale mulje. Tegelikult muudatus lisaraha ei vaja. „Tegelikult ei ole meil sellist eelarve rida nagu nimemuudatus. Meediasse on jõudnud kuni 30 000, mis võib selleks kuluda, aga tegu on tavapärase perioodilise asjaga, mida me ikkagi teeme. Me ikkagi vahetame ja uuendame autode värve, kleebime uued kleebised, hooldame valguskaste, tellime meeneid meie sihtrühmale. Selle aasta eelarve sees me teeme kõik ära, mis on paika pandud. Midagi juurde me ei küsi.

EKRE seisukoht on aga see, et sääraste kulutuste asemel võiks suunata raha hoopis kaitseliitu. Miks?

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad