Tuleb sõnu valida! Facebook seadis mitmele EKRE saadikule piirangud

BNS

Martin Helme

Facebook seadis neljapäeval mitmele riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikme kontole kasutamise piirangu.

“Piirasime sinu kontot ohutuse tagamiseks, kuna näib, et mõned sinu tegevused ei järgi meie eeskirju,” seisab kirjas Facebooki automaatteates. “Reeglite korduv rikkumine võib põhjustada täiendavaid konto piiranguid.”

Teate konto piirangu kohta sai ka EKRE esimees Martin Helme. “Ei ole lisatud mingit põhjendust, ei mingit selgitust, saaks saata robotile protesti, aga ei tea isegi mille kohta või mille eest,” kirjutas Helme sotsiaalmeedias.

Samasuguse piirangu teate said Helme sõnul ka EKRE saadikud Varro Vooglaid, Kert Kingo ja Anti Poolamets. “Küllap sallivuslased on teinud mingi massilise kaebuslaine, tavaliselt siis paneb tehisintellekt rünnatava lihtsalt tuimalt piirangu alla,” arvas Helme.

Varro Vooglaid pakkus, et ju on niinimetatud liberaalid asunud kambakesi usinalt pealekaebusi produtseerima. “Sama seltskond seisab kirglikult niinimetatud vaenukõne kriminaliseerimise eest. Teadagi miks: et sama udustele etteheidetele tuginedes saaks mitte ainult piirata oponentide võimalust sotsiaalmeedia kaudu oma sõnumit levitada, vaid et saaks nad tõmmata riikliku karistusvõimu masinavärgi hammasrataste vahele ja saata nad lõpuks ka trellide taha,” avaldas Vooglaid sotsiaalmeedias arvamust.

Ka Anti Poolamets teatas sostiaalmeedias, et Facebook on tema kontot piirama asunud. “Viimasel ajal on toimunud massiline Facebooki kontode ja nende levi piiramine. Mulle andis tsensuurimasin täna teada,” märkis Poolamets.

Kommentaarid puuduvad