Tublid noored said presidendilt stipendiume. Viiendikul toetajatest on selleks väga isiklik põhjus

Eesti noored näitavad taas kord, et unistada tuleb suurelt. Mainekad ülikoolid on igati käegakatsutavad kui vaid ise piisavalt vaeva näha. 20 verivärsket välismaale suunduvat tudengit said täna president Alar Kariselt ning haridus- ja teadusminister Kristina Kallaselt lisaks soojale käepigistusele kätte ka 5000 euro suuruse stipendiumi.

Stipendium on mõeldud tulevastele õppuritele turvalise avastardi andmiseks.

“Noored peavad välja minema, eriti talendid, kellel on võimalus saada parim võimalik haridus tervest maailmast. Tõsi, selline stipendium võiks olla kordades suurem, aga meie võimalused on täna sellised nagu nad on. Aga algtõukena on see väga oluline,” ütles Eesti Vabariigi president Alari Karis.

Noore õpetlase stipendiumi on välja antud juba 20 aastat. Rahaliselt panustavad sinna nii Eesti ettevõtjad, Haridus- ja Teadusministeerium kui ka Haridus- ja Noorteamet. Paljud toetajatest on ka ise kunagi sama tunnustuse osaliseks saanud.

“Sellel aastal tuli viiendik eratoetajate rahast nendelt inimestelt, kes on ise selle stipendiumi kunagi varem saanud,” ütles Õpilaste stipendiumprogrammi nõukogu esimees Tõnu Pekk.

Palju on räägitud, et Eesti üks suuremaid murekohti on see, et meie noored kinnitavad kanda välismaal. Kas me ei karda, et needsamad 20 noort ei tule enam kunagi tagasi. „Me kõik usume ja loodame, et enamus neist tuleb Eestisse tagasi või on Eesti jaoks kasulikud raja taga. Ega sealt tagasitulek ei ole lihtne, see on tõsi. Esiteks peab olema mingi motivatsioon, mis sind siia toob ja nagu on korduvalt öeldud, siis ega alati kõik sind ei oota, kuigi verbaalselt öeldakse küll, et olete oodatud. Uus konkurent juures ja ma arvan, et sellega peab ka noor inimene arvestama, kes tahab tagasi tulla,” ütles president Alar Karis.

Noorte endi sõnul on selline stipendium suur tunnustus, millest on ka väga palju abi. “See tähendab, et ma saan alguses rahulikult sisse elada, ma ei pea kohe paaniliselt töökohta otsima hakkama ja et ma päriselt saan kusagil öösel magada,“ ütles Dun Laughaire tehnoloogia ja kunstide ülikooli filminduse tudeng Anni Kuuseok.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad