Torm lennutas Raplamaa proua koos koeraga auto otsa: kaks minutit oli nagu maailmalõpp!

“Seitsmesed uudised” käis kohal Raplamaal, kus torm lammutas täielikult elumaja kõrvale ehitatud kuuri. Vaid paar minutit oli vaja, et tekitada suurt kahju, rebida kuur tükkideks, murda puud ning rüüstada terve aeg.
Õnneks pääsesid kõik elusalt ja tervelt.

„Ja siis hakkas pihta. Vahtraoksad kõigepealt, siis küün lendas ja ma ise lendasin koos koeraga auto otsa. Siis läksin kähku tuppa varju, jõudsin tuppa, kõik oli läbi, vaikus. Kaks minutit oli ikka maailma lõpp. Kõik võttis kaasa, mis kaasa võtta andis. Ka küüni, millest on mul väga-väga kahju,“ ütles tormi ohver Lea Luhari.

Küün ise oli kindlustamata, küll aga oli majale kindlustus tehtud ning see katab ka küünis olevate seadmete kaotuse. See ei olnud ka esimene kord, kui maja tormi käigus kahjustada sai. Sel korral lendas näiteks naabritel ainult paar kivi katuselt, kuid proua Leal läks terve kuur lendu. „Ma ei oska seda kirjeldada, seda tuleb ise tunda. Hea, et veel niigi läks, ütlen mina, jäin ise terveks, loomad jäid terveks,“ üritab Lea kogu asja positiivsest küljest näha.

Tugev tuul murdis ka maja ees asuva puu, mis omakorda purustas elektriliini. Nüüd on Lea ja tema naabrid ilma elektrita. Kui kauaks, ei tea täna keegi. Täna on naabertalude omanikud Leale appi tulnud, et vähemalt elektriliin kukkunud puust vabastada.

“Looduse vastu me ei saa, loodus on alati meist tugevam. Seda tugevust on siin konkreetselt küüni peal näha. Täiesti uskumatu, et ta selle niiviisi ära viis. Naabrid on meile abiks käinud, meie nendel abiks käinud. See on terve elu nii olnud, nii kaua kui mina siin olen elanud, 1975. aastast,” ütles Lea naaber Anne Kalf.

Kui kaua kõige selle koristamiseks ja uuesti ülesehitamiseks kulub?

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad