Terror Ülemiste parklas! Driftijate kogunemisel on juba saanud viga ka noor tütarlaps

Joonatan Pärn

PPA liiklusjärelevalvetalituse juht Taavi Kirss selgitab, kui ohtlikud on drifitjate kogunemised Ülemiste keskuse parklas!
PPA liiklusjärelevalvetalituse juht Taavi Kirss selgitab, kui ohtlikud on drifitjate kogunemised Ülemiste keskuse parklas! — FOTO: Kollaaž / PPA

Ülemiste keskuse parklas on juba aastaid toimunud autoentusiastide kogunemised, mis põhjustavad muret korrakaitsjatele ning on leidnud sagedast meediakajastust. Uurisime PPA liiklusjärelevalvetalituse juhilt Taavi Kirsilt, miks sellised kogunemised siiani toimuvad ning kui ohtlikud on need tegelikult.

Algselt tagasihoidlikest autosõprade üritustest on saanud masskogunemised Ülemiste keskuse parklas. “Ülemiste keskuse juures on niinimetatud neljapäevakud kestnud juba aastaid ning inimeste osalus nendel üritustel on järjest kasvanud. Küllap on Ülemiste keskuse parkla kujunenud nendele inimestele mugavaks kogunemiskohaks, kus pole senini nende tegevusele olnud suuri piiranguid,” räägib Kirss.

Kirsi sõnul on politsei neljapäevakutel silma peal hoidnud sama kaua, kui need on toimunud. “Oleme alati läheduses juhte kontrollimas ja liiklusturvalisust tagamas. Mured ja rikkumised on jäänud aastate lõikes samaks – näha on nii kiirendamist ja rehvide põletamist kui ka autode külglibisemisesse viimist, mis seab ohtu ka lähedal olevad pealtvaatajad. Lisaks ka alkoholi tarvitamist avalikus kohas,” kinnitab Kirss.

Autoentusiastide kogunemised mõjutavad Ülemiste keskuse töötajate ja külastajate turvatunnet

“Neljapäevakutel käijad peavad arvestama ka Ülemiste töötajatega, kes tunnetavad, et neljapäevad on stressirohkemad ja keerulisemad tööpäevad, kui parklas kogunevad inimesed keskuse ees ja sees korda rikuvad,” sõnab Kirss.

“Samuti on olnud häiritud inimesed, kes tulevad näiteks kinost ning ei saa kätte oma autot, kuna see kinni pargitud. Vähetähtis pole ka riskantne liikluskäitumine linnaruumis. Sageli ületatakse kiirust kogunemisele tulles ja sealt ka ära minnes, sõidetakse kolonnis ohutuledega vingerdades vastassuunas. Näiteks oleme varasemalt tabanud juhi, kes sõitis koguni 170 km/h Järvevana teel, tulles sellelt kogunemiselt,” lisab ta. 

Kogunemised on lõppenud koguni õnnetustega

“Eelmisel aastal sai vigastada tütarlaps, kes oli üritusel pealtvaataja. Õnneks ei olnud tema vigastused tõsised. Kui korraldajad ei taga edaspidi üritusel osalevate inimeste ja pealtvaatajate turvalisust, on vaid aja küsimus, mil mõni raskem õnnetus aset leiab,” möönab Kirss.

“Politsei tegeleb kõikide rikkujatega, olgu selleks kiiruse ületamine, auto külglibisemisesse viimine selliselt, et see seab inimeste elu või tervise ohtu. Samuti jälgime ka seda, et autod oleksid tehniliselt korras ning et avalikus kohas ei tarbitaks alkoholi,” lisab ta.

Kirsi kinnitusel teevad politsei, ENR (Estonia Night Racing) ja Ülemiste keskus koostööd, et probleemile kiiremas korras lahendus leida. Juba otsustati, et Ülemiste keskus lubab autosõpradel parklas ka edaspidi koguneda, aga ainult juhul, kui kokkusaamine toimub vastavuses korrakaitseseadusest tulenevate avalike koosolekute korraldamise nõuetega. Lisaks peab üritus peab olema politseiga eelnevalt kooskõlastatud.

Eelmisel nädalal avaldatud pressiteate vahendusel kommenteeris otsust ka Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits, kes sõnas: “Ülemiste keskusele on ilmselgelt kõige olulisem selliste kogunemiste turvalisus.” Pärnits lisas, et peale turvalisuse on küsimus ka Ülemiste keskuse klientide ja töötajate mugavuses – praeguse skeemi järgi korraldatud ürituste ajal see kahjuks tagatud ei ole.

Autoentusiastide kogunemisel käisid kohal ka “Seitsmesed uudised”. Vaata videost, milliseid muljeid jagavad ürituse kohta osalejad ise ning miks on nende arvates tagasihoidlikult alanud kogunemiste maine nüüdseks rikutud!

Kommentaarid puuduvad