Reklaam sulgub sekundi pärast

“Temaga suheldes hoidsin alati distantsi.” Imiku hüljanud naise tuttavad avavad suu

Desiree Mumm

Politsei
Politsei — FOTO: Anni Õnneleid/Delfi meedia

Eile vapustas Eesti avalikkust uudis, et Suure-Lähtrus vastsündinud imiku hüljanud naine leiti Marokost ning on tänu ametivõimude rahvusvahelisele koostööle kinni peetud. Ka naisega minevikus kokkupuutunud inimesed on šokis. "Ma tunnen teda 10 aastat, kuid temaga suheldes hoidsin alati distantsi, kuna sain aru, et ta on vaimselt labiilne," ütles naise kunagine õpetaja.

9. märtsil teatati Maroko kohalikus väljaandes Le Desk 31-aastase (vale vanus-toim) Eesti naise kinnipidamisest Dakhla politsei poolt, kelle kohta oli Interpol andnud välja rahvusvahelise tagaotsimismääruse. Naist otsiti Interpoli punase teate alusel, mis on sisuliselt võrdväärne vahistamismäärusega. Eesti politsei on öelnud, et naise leidmine on suur samm edasises menetluses, kuid see saab alata alles siis, kui naine on saabunud Eesti territooriumile. Menetluse huvides ei avalda TV3 portaal naise nime ega äratuntavaid detaile. Suure avaliku huvi tõttu võtsime ühendust naisega lävinud isikutega, kelle kommentaarid avaldame umbisisikuliselt.

"Ma tundsin teda ainult möödaminnes, aga me räägime aeg-ajalt siiski. Ta oli meeldiv, aga hoidsin temast eemale, sest tundsin, et temaga polnud kõik korras. Ja see oli juba 10 aastat tagasi. Ma ei rääkinud temaga kunagi lähedase tuttava või sõbrana. Ma teadsin teda lihtsalt kui õpilast," jagas naise kunagine õpetaja.

Külaeluga kursis olev allikas jagas portaalile antud kommentaaris, et naine elas valdavalt välismaal, kuid Eestit külastades veetis aega ka kodutalus. "See naine ning tema perekond ei saa teiste külaelanikega kuigi hästi läbi. Nad on oma käitumisega jätnud üleoleva mulje ning kohati jääb selline tunne, et nad justkui sooviksid pidevalt tüli kiskuda," jagas allikas.

Küsimuse peale, miks naise isa võis TV3 uudistele antud kommentaaris öelda, et sünnitusealisi naisi nende külas ei leidugi, vastas allikas, et on täiesti võimalik, et isa ei olnudki tütre rasedusest teadlik. "Talle meeldis lohvakaid riideid kanda, seega võis täiesti võimalik olla, et rasedus lohvakate riiete alt ei paistnud. Kuna tütar elas välismaal, ei pruukinud ka tema vanemad tütre eraeluliste üksikasjadega kursis olla," spekuleeris allikas.

"Tean veel nii palju, et ka peresuhted ei olnud ideaalsed. Naine eelistas suhelda perekonnast eelkõige oma vennaga, kes oli talle tugiisikuks," ütles allikas.

Naise sotsiaalmeediast leiab rohkesti glamuurseid pilte ning silma hakkavad ka prestiižsed tööpostid. TV3 portaal ühendus ka inimestega, kes võiksid olla tööalaselt naisega seotud, kuid isikud keeldusid teemat kommenteerimast.

Olgu mainitud, et juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel. Praegu ei ole endiselt selge, kuidas ja miks sündmused täpselt selliselt hargnesid ega ka see mitte, kas naine võis äkki ise olla vägivalla ohver. Ainus, mis on kindlaks tehtud, on see, et tegu oli tõesti selle konkreetse naisega. Suure-Lähtru imiku surma uuriva Lääne politsei juht, prefekt Kaido Kõplas ei jäta siin paraku ruumi spekulatsioonidele: „DNA ekspertiis kinnitab, et tegu on selle naise pojaga," sõnas ta Õhtulehele.

Veebikonstaabel Andero Sepp tegi ühismeedias avaliku üleskutse mitte sõimata Suure-Lähtru sündmuse kahtlustatavat tema kontol. "Las enne saavad asjaolud selgeks ja "miks" vastuse," kirjutas Sepp.