Reklaam sulgub sekundi pärast

Tartumaal hukkus raskes liiklusõnnetuses keskealine mees

BNS

Reede varahommikul juhtus Tartumaakl Elva vallas raske liiklusõnnetus, milles hukkus keskealine mees.

Kella 5.40 ajal sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Tartu - Viljandi - Kilingi-Nõmme maantee 13. kilomeetri. Avariis osalesid Scania veok, sõiduauto Opel ning põder. Kokkupõrke tagajärjel hukkus sõiduautos viibinud keskealine mees. Surma sai ka metsloom.

„Raske kokkupõrke tagajärjel sai Opeli roolis olnud 64-aastane mees kahjuks sedavõrd raskelt viga, et suri sündmuskohal. Tema masinas kaasa sõitnud 64-aastane naine sai õnnetuses niisamuti viga ning meedikud viisid ta Tartu Ülikooli Kliinikumi. Veokijuht viga ei saanud,“ selgitas Tartu jaoskonna avariipolitseinik Mart  Alupere.

Ta rääkis, et sündmuskohalt kogutud esmase info kohaselt liikus sõiduauto Opel Vectra varahommikul Puhjast Tartu poole, kui sellele jooksis ootamatult ette põder. „Auto kaldus vastassuunavööndisse ning põrkas kokku Tartu poolt talle vastu liikunud Scania veokiga. Kokkupõrke järjel paiskusid mõlemad masinad eri teepooltele kraavi, sulgedes avariipaigal ühe sõidusuuna liiklusele. Teele jooksnud suuruluk hukkus,“ kirjeldas sündmuskohal töötanud avariipolitseinik. 

Politsei selgitas, et mõlemal sõidukijuhil on juhtimisõigus ja sõidukite rehvid vastasid nõuetele. Veokijuht oli kaine, sõidukijuhi kainus selgitatakse ekspertiisis. 

Õnnetus juhtus teelõigul, kus suurim lubatud piirkiirus on 90 kilomeetrit tunnis. Tegu oli pika sirge ja küllalt hea nähtavusega teelõiguga. Teekate oli õnnetuse hetkel kuiv ning libedust ei olnud.

Liiklus õnnetuspaigas on taas mõlemal suunal avatud.

Tänavu on Eesti teedel juhtunud 102 inimkannatanuga liiklusõnnet