Reklaam sulgub sekundi pärast

Tallinna abilinnapea annab Koit Toomele vastulöögi: ta tahab kihutada, sest ei hooli

Svet annab Toomele vastulöögi
Svet annab Toomele vastulöögi — FOTO: TV3/Tiit Blaat | DELFI MEEDIA

Eile postitas Koit Toome oma sotsiaalmeediasse äärmiselt kriitilise avalduse piirkiiruse langetamise otsuse kohta. Abilinnapea Vladimir Svet andis aga Toomele vastulöögi, kutsudes meest hoolimatuks.

"On küll hilja, kuid alles nüüd lugesin sotsiaalmeediast, et Koit Toome ei saa aru, miks Tallinna kesklinnas piirkiiruseid langetame ning tõlgendab seda autojuhtide vaenamisena. Ühtlasi kasutab roppsõnu busside ja ilmselt ka nende suunal, kes nendesamade bussidega igapäevaselt liiguvad. Saab ainult tervitada, kui tuntud ja ilmselt vägagi hõivatud inimesed - nagu armastatud laulja - võtavad sõna linnaelu teemadel. Selgitan hea meelega.

Esiteks, ei mina ega kolleegid Tallinna transpordiametis ei vaena autojuhte. Autod ei kao linnast ära ja on elu loomulik osa. Kuid autode kõrval peame mõtlema jalakäijatele, kes on märksa vähem kaitstud ja arvuliselt suurem sihtrühm. Ka Koit Toome on ju jalakäija, kui teeb oma auto ukseni mõned sammud. Madalam piirkiirus tagab ohutuse. Me ihu, hing ja meel tänavat ületades kuuluvad autojuhile - kas too annab teed ja käitub roolis mõistlikult või kihutab keset linna ja ületab kiirust. Miks Koit Toome tahab kihutada? Sest ei hooli.

Teiseks, vastupidiselt levinud müütidele natuke aeglasem sõit ei põhjusta rohkem heitgaase. Rohkem heitgaase paiskub õhku siis, kui autojuht isegi nähes punast foorituult ikka kiirendab ja siis järsult pidurdab, selmet sujuvalt sõita. Arvukate ülekäiguradade ja fooridega tänaval üldjuhul ei saa juba praegu 50 km/h sõita - keskmine kiirus on madalam. Erilist ajakulu see ei põhjusta - Kesklinna kontekstis räägime lühikestest vahemaadest ja mõnest üksikust minutist ajalist kokkuhoidu.
Kolmandaks, ka bussiga saavad nii täiskasvanud kui ka lapsed linnas liikuda. Tegelikult juba praegu käib huviringis või trennis suurem osa lapsi jala, ratta või ühistranspordiga. Jah, mõnikord tõesti venib see tipptunni buss, kuid üldiselt toimib Tallinna ühistransport hästi. Usun, et meie busside, trammide ja trollide reisijate seas on palju Koit Toome austajaid, kes hea meelega näeks aeg-ajalt ka oma lemmiklauljat ühissõidukis. Tõsi, Koidule meelepärast Porschet meil pakkuda pole, aga Solaris’e, Man’i ja Volvo busse on Tallinna tänaval kümneid."

Autosõber Koit Toome lajatas eile oma sotsiaalmeedia kanalites karmide sõnadega, kritiseerides plaani langetada kiiruspiirangut. Loe rohkem siit!

Näita 5 kommentaari

Nüüd saavad miilitsad siis kõvasti tööd juurde

Vasta

Kas kedagi peaks huvitama eesti viienda kolonni arvamus? Kui kunagi ehk ainult Kapo hakkab sm Sveti tegevuste vastu rohkem huvi tundma.

Vasta

…..Koidu arvamus selle kohta.
Kui väga ma temast kui lauljast ka lugu ei pea,siiski ei meeldi mulle tema arvamus piirkiiruse langetamise kohta.
Ta ilmselt ei arvesta ja ei mõtle sellele,et ka. tema lähedased võivad ükskord liiga suure kiirusega. autojuhtide pärast kannatajad olla—tütar,poeg,ema ,abikaasa jt .
Piirkiiruse langetamine on kasulik väga paljudele jalakäijatele,eriti vabadele inimestele .Ei saa olla ometi ju nii egoistlik,et kui talle ei meeldi,siis on kõik teised halvad ja vastikud.!!!!!!Selline Koidu käitumine on küll ebameeldiv üllatus .
Olen linnas elanud ja tihtipeale bussist maha minnes tuli mul kahjuks pealt vaadata,kuidas minust vanemad memmed ja taadid hakkasid teed ületama punase tule ajal ja ka seal ,kus üldse valgusfoori polnud….Aga õnneks jõudsid enne üle tee,kui autod lähenesid.
Ei saanud neid ka tagasi hoida ja keelata,sest olid minust juba liiga kaugel.
Aga tõesti—-kui te hoolite oma lähedastest –lastest,vanematest,õest–vennast ja ka sõpradest,siis PALUN,ÄRGE KIHUTAGE seal,kus nad võivad üle tee minna ja niimoodi viga või isegi surma saada..;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ka Koit Toome peaks sellega arvestama,kui ei taha,et tema kihutamise tõttu viga saab või surma isegi!!!!!!!!!!!!!!!
Parem karta kui kahetseda!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vasta

Keelame autod ära siis. Nii ohtlikud asjandused ju :s

Vasta

See bürokraatia ja igast nõmedate seaduste ja maksude teemad hakkavad üle mõistuse käima. Loogiline, et need kõik asjad on ju tavakodaniku kottimiseks.
Laristate ja pläristate seda raha igalepoole.
Valitsus elab üle oma võimete !!!

Vasta