Reklaam sulgub sekundi pärast

Stubb vs Haavisto | Selgus Soome presidendivalimiste võitja

Stubb ja Haavisto presidendivalimistel
Stubb ja Haavisto presidendivalimistel — FOTO: EPA/Scanpix

Soomes pühapäeval peetud presidendivalimiste teises voorus võitis konservatiivse Koonderakonna kandidaat Alexander Stubb, kes edestas roheliste toel kandideerinud endist välisministrit Pekka Haavistot.

Kui kokku oli loetud enam kui 99 protsenti häältest, siis oli Stubb saamas 51,6 ja Haavisto 48,4 protsenti häältest.

Haavisto õnnitles pühapäeva õhtul Stubbi presidendivalimiste võidu puhul. Haavisto surus Stubbil kohe pärast rahvusringhäälingu YLE prognoosi avalikustamist kätt. 

Haavisto sõnul usub ta, et Soome saab hea presidendi. Haavisto hinnangul on Stubb kogenud ja pädev inimene presidendi ülesannetega hakkama saama.

"Minu elu suurim au. Vabariigi presidendi ülesanne on inimesest suurem ülesanne. Tunne on rahulik, mõõdukas, alandlik, kuid samas lõpmatult rõõmus ja tänulik," kirjeldas Stubb oma tundeid pühapäeva õhtul, kui lõplike valimistulemuste saabumine oli lähenemas.

Soome siseriiklik valimisaktiivsus oli presidendivalimiste teises voorus 70,7 protsenti. Kokku andis oma hääle üle kolme miljoni soomlase. 

Eelmistel 2018. aasta presidendivalimistel oli Soome häälteprotsent 69,9. Sel ajal oli selge varajane favoriit Sauli Niinistö ja teist vooru polnud vaja.

Kommentaarid puuduvad