President vägivallaennetuse tunnustusauhindade jagamisel: kui näeme, ärme jaluta mööda

President Alar Karis tänas inimesi, kes on eriliselt silma paistnud võitluses lähisuhtevägivalla, laste ja naiste vastaste kuritegudega.

Möödunud aastal registreeriti Eestis üle 7000 vägivallakuriteo. Sama suur hulk inimesi elab terves Paide linnas. Inimkaubandus, lähisuhtevägivald ning laste ärakasutamine on kahjuks endiselt igapäevased. Kurjust on meie ümber palju, mistõttu on oluline, et meie ümber oleks lisaks korrakaitsjatele ka teisi, kelle südameasi on sellele kõigele vastu seista.

„Eesti ühiskonna valulävi on küllaltki kõrge. Me oleme harjunud stressiga, me oleme harjunud traumaga. Palju sellest, mis tegelikult on traumakohanemine või kaitsekäitumine on saanud meie ühiskonna normaalse käitumise osaks. Tegelikult me enam ei taju piire, mis on vägivald ja mis on vägivalla tagajärg,“ ütles patrullpolitseinik ja vägivallaennetuse auhinna laureaat Arno Lauk.

Üleeile said tunnustuse kaheksa silmapaistvat inimest. Üks neist psühhoterapeut Kaire Talviste, kelle vastuvõtule jõuab igapäevaselt palju katkiseid hingi, kes on kogenud pere- ja seksuaalvägivalda. Ohvrite abistamine tähendab aga ka seda, et tihti tuleb anda tükk iseendast. „Mu hing on nii väsinud, aga inimesed ju ometi ei taha seda kuulda, et aitaja väsib ära. Muidugi on see töö väga raske, sest ma olen iga päev kontaktis nende kõige raskemate emotsioonide ja valudega,“ ütles psühhoterapeut ja vägivallaennetuse laureaat.

Abivajajate kaitsmine toob paljude spetsialistide jaoks kaasa ka pidevad ähvardused vägivallatsejate poolt, seda nii füüsiliselt kui ka näiteks läbi juristide, mistõttu on neile riiklik tunnustus väga oluline.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad