Reklaam sulgub sekundi pärast

Oh õnne, et kontrolliti! Mängumaade atraktsioonidel avastati tõsiseid puudusi

"Seitsmesed uudised" vahendab, et juunis kontrollisid Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti töötajad nelja Eestis tegutsevat mängumaad ning avastasid sealt mitmeid puudusi. Kaadrites nähtavad näited lagunenud batuutidest ja teistest atraktsioonidest on vaid mõned näited, mis on aga tänaseks õnneks likvideeritud.

„Kuigi me tuvastasime tõesti kõigi nelja mängumaa ja kõigi pea 70 rajatise ja atraktsiooni puhul suuremaid ja väiksemaid puudusi, siis üldiselt on mängumaad ohutud ja tänaseks on suur osa puudusi juba kõrvaldatud. Ettevõtjad on näinud vaeva, et ohte likvideerida ja võib öelda, et võetakse kasutusele erinevaid meetmeid ohtude vältimiseks,” ütles TTJA kommunikatsioonijuht Aap Andreas Rebas.

Kuna see ala on suhteliselt reguleerimata, kehtivad vaid mõned üldisemad tehnilised nõuded, seega on seda suurem vastutus just kontrollides õigetele asjadele keskenduda. Põhilised rikkumised avastati batuutide puhul.

„Kas ei olnud nõuetekohaselt kinnitatud või siis olid kinnituskohad lihtsalt kulunud. Teine probleem oli seotud elektriseadmete ja masinatega, kus kõrvalistele isikutele oli ligipääs. Samuti võib välja tuua seiklusrajad ja mänguväljakud, kus väikelastele oli teinekord takerdumise, kinnijäämise või kõrgelt kukkumise oht, kus maas ei olnud pehmendavat materjali,” täpsustas Rebas.

Tänaseks on ettevõtjad probleemid kõrvaldanud ja tegutsevad edasi, mitte ühelegi juriidilisele kehale rikkumise eest rahalisi karistusi ei määratud ning sel aastal pole õnneks ka ametile laekunud pöördumisi vigastada saanud kasutajast, mida eelnevatel aastatel on kahjuks juhtunud.

Vaata lähemalt päises olevast videost!