Reklaam sulgub sekundi pärast

Nii armas! President Karis tunnustas eeskujuliku hädaabikõne teinud lapsi

Teenetemärgid

President Alar Karis ja häirekeskuse juht Kätlin Alvela tunnustasid reedel, üle-euroopalisel 112 päeval lapsi ja noori, kes tegid möödunud aastal eeskujuliku hädaabikõne. 

Kokku pälvis tunnustuse 17 eeskujuliku 112 kõne teinud last ja noort. Tänuüritusel andis julgetele lastele tänukirja üle president Alar Karis.

15-aastane Harri valis numbri 112, et kutsuda abi trennis kokku kukkunud treenerile, samal ajal asusid 15-aastane Armin Martin ja tema vanem vend, 26-aastane Karl Hans treenerit häirekeskuse meediku juhiste järgi elustama.

9-aastane Chris andis tähelepaneliku kogukonnaliikmena teada kodukandis leitud süstaldest ja pani ohtlike esemete juurde hoiatava sildi. Samuti teavitasid kodu ümbrusest leitud ohtlikest esemetest 8-aastane Lisandra ja 10-aastane Lisell. Avalikus kohas lamavast abivajajast teavitasid nii 10-aastane Liiza, 10-aastane Alex kui ka 11-aastane Demid. Tänaseks täisealiseks saanud Dominic teavitas Tallinnas eksinud alaealisest abivajajast ning jäi temaga abi saabumiseni.

9-aastane Caroline teavitas naabriaias puhkenud tulekahjust ja 11-aastane Samuel põlengust tänaval; 12-aastane Heili märkas järelvalveta jäetud lõket metsas ning 19-aastased Hannabell ja Andra teavitasid kulupõlengust ja selgitasid selle täpset asukohta. 9-aastane Helena kutsus teadvuse kaotanud lähedasele kiirabi; 12-aastane Julius helistas 112, sest leidis põllult kaotatud rahakoti dokumentide ja rahaga.

"Tänaste päevakangelaste seas on neid, kelle kiiresti tehtud 112 kõne ning sellele järgnenud asjatundlik esmaabi andmine aitasid kriitilisel hetkel päästa elu. Tunnustatute seas oli ka noori, kes andsid hädaabinumbrile teada tänaval lebavast abivajajast või ohtlikest esemetest kodukandis. See on tõestuseks, et sirguv põlvkond märkab end ümbritsevat ja hoolib kogukonna turvalisusest," ütles häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela. "Meie tunnustus läheb ka julgetele lastele, kes helistasid hädaabinumbrile kodus toimuva vägivalla pärast, kuid arusaadavatel põhjustel tõstame neid esile anonüümselt," lisas peadirektor.