Kus ei käida tööl vaid palga pärast? Selgusid Eesti atraktiivsemad tööandjad

Atraktiivsema tööandja kvaliteedimärgiga tunnustati tööandjaid 5. septembril Tallinnas toimunud Instari ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldataval Atraktiivsete Tööandjate Päeval. Millised ettevõtted on Eesti atraktiivsemad tööandjad?

TV3 uudised vahendab, et juba 14 aastat on brändingu agentuur Instar viinud õpilaste tööootuste seas läbi uuringut. Tänavu paistsid kõige enam silma LHV Pank ja Apollo Grupp. Mis töötajaid seal võlub?

„Tänapäeva noored hindavad väga võrdset ja ausat kohtlemist, nende jaoks on ka äärmiselt oluline, et töö sisu oleks huvitav ja et nad tunneksid igapäevast väikest väljakutset. Uuringust selgus ka, et töökoha otsimisel ei ole palk nende valikukriteeriumite hulgas üldse esikohal, vaid mängivad rolli pehmemad väärtused,” Instari uuringute projektijuht Eneli Linnas.

Töökeskkonnas hindavad noored üha enam väärtusi nagu paindlikkus, töö ja eraelu tasakaal, töökoha kindlus ja stressivaba õhkkond.

„Üldiselt ettevõte hoolib väga enda töötajatest ja seda on tõesti tunda siin. Kogu juhtkond ja maja toetab inimeste arengut ehk väga suur võimalus on väiksemal kohal alustades kiiresti tõusta ülespoole,” ütles LHV klienditoe tiimijuht Siiri.

„Kandideerisin paljudesse kohtadesse, oligi mitu kohta valida ja valisin LHV ning olen väga rõõmus selle üle, et selle valisin. Polegi unistanud sellisest töökohast, tõi välja LHV klienditoe spetsialist Annika.

Ilmselt levib hea sõna kiiresti, sest üle-eestilise kõrgkooliõpilastega tehtud uuringu kohaselt sooviks neist LHV Pangas töötada 47%. Ka Eesti kogenud töötajate eelistatuim töötaja on LHV. „Me püüame hästi palju aega veeta koos. Ühelt poolt me tahame pakkuda töötajatele paindlikkust, et nad saaksid oma eraeluga ka tegeleda. Ei ole, et on meie ja teie, ei ole nii et keegi seab eesmärgid ja keegi täidab. Me ikkagi seame eesmärgid koos ja täidame koos ja kui läheb hästi, siis pidutseme koos. Kui ei lähe nii hästi, siis see lähendab, see ei ole kunagi probleem ja loob soodsa pinnase, et teha uusi suuri asju,” LHV Panga juhatuse esimees Kadri Kiisel.

Lisaks pidasid tudengid atraktiivseks tööandjaks ka Microsofti, haridus- ja teadusministeeriumit, Wise’i ja Bolti. Eesti kutsekoolide õpilased aga peavad kõige ihaldusväärsemaks tööandjaks Apollo Gruppi, kus sooviksid töötada lausa 50% vastanutest. Ka Apollo Grupi töötajad on esikohale seadnud just mõnusa kollektiivi, ühtlustunde ja head töötingimused. Eks tasuta kinopiletid ja soodustused söögikohtades annavad ka plusspunkte.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad