Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis toimub? Venemaa algatas Kaja Kallase suhtes kriminaaluurimise

BNS

Esimest korda ajaloos on Vene riigi poolt tgaotsitav teise riigi peaminister.
Esimest korda ajaloos on Vene riigi poolt tgaotsitav teise riigi peaminister. — FOTO: Kiur Kaasik / Delfi Meedia

Vene Siseministeerium algatas kriminaalasja Eesti peaministri Kaja Kallase, aga ka riigisekretäri ning Leedu kultuuriministri ja Leedu Seimi liikmete vastu, kirjutab Rus.Postimees.

Iseseisva Vene väljaande "Meduza" ajakirjanikud said juurdepääsu Venemaa siseministeeriumi andmebaasile, kus on loetletud isikud, keda tagaotsitakse kriminaalkuritegude süüdistustega. Nende hulgas on ka Kaja Kallas.

"Esimest korda ajaloos on Vene tagaotsimises teise riigi peaminister - Eesti peaminister Kaja Kallas, kes on väljendanud toetust Nõukogude monumentide eemaldamisele. Lisaks temale otsivad Vene võimud taga Eesti riigisekretäri Taimar Peterkopi," teatas "Meduza" oma uurimuses "Keda jahivad jõustruktuurid" teisipäeva hommikul.

Kreml teatas teisipäeval, et kuulutas Eesti peaministri Kaja Kallase ja teised Baltimaade ametikandjad tagaotsitavaks Moskva suhtes vaenuliku tegevuse tõttu. "Need on inimesed, kes panevad toime vaenulikku tegevust ajaloolise mälu ja meie riigi vastu," ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ajakirjanikele.

Venemaa on korduvalt kritiseerinud Eestit nõukogudeaegsete mälestusmärkide mahavõtmise eest. Vene siseministeeriumi tagaotsitavate andmebaasi põhjal on Kallas tagaotsitav "kriminaalkoodeksi alusel". Andmebaasis on tagaotsitava pilt, kuid süüdistust ära toodud ei ole.

Veebruari algul kutsus Moskva kõigi kolme Balti riigi diplomaadid välja, süüdistades riike katses saboteerida märtsis peetavaid Venemaa niinimetatud presidendivalimisi, millega kinnistatakse autoritaarse riigipea Vladimir Putini võimu veelgi.

Kommentaarid puuduvad