Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis toimub? Kolm populaarset kiirtoiduketti on vanalinnas oma uksed sulgenud

Kollaaž
Fotokollaaž: toimetus

Kurvad uudised kõigile kiirtoidusõpradele! Tallinna vanalinna sisenedes avaneb Viru tänaval ootamatu vaatepilt: tavapäraselt inimesterohkel alal on oma uksed ajutiselt sulgenud nii McDonald's, Hesburger kui ka Burger King.

Kuivõrd McDonald's ja Hesburger on kumbki oma uksele asetanud sildid, mis teatavad remonditöödest, siis Burger King jääb märksa salapärasemaks. "Oleme ajutiselt suletud. Oled lahkesti oodatud külastama teisi Burger King restorane," seisab sildi peal. Restoran paistab tõepoolest suletud ja ükski tuli ei põle, aga samas ei paista, et seal mõni remondimees askeldaks. Milles siis asi?

Burger Kingi frantsiisi omab Baltimaades Tallink Group. Võtsime ühendust Tallinki kommunikatsioonijuhi Katri Linkiga, kes kinnitas, et tohutut saladust siin pole: restoran on saadetud talvepuhkusele. "Otsustasime restorani ajutiselt sulgeda, sest vanalinnas lihtsalt ei liigu inimesi," kinnitab ta, et sulgemise taga ei ole mõtet otsida majanduslikke raskuseid ega muid põhjuseid. 

Millal restoran uuesti avatakse, ta täpselt öelda ei osanud. "Eks kui siin taas rohkem inimesi liikuma hakkab ja see omikrontüvi taandub," spekuleeris Link.

Sarnaselt saatusekaaslastele, kimbutab karjuv tööjõupuudus ka Burger King restorane ja paljude töötajate haigestumiste tõttu on töökäsi vähe. "See ei puuduta ainult neid restorane, vaid ka meie laevu ja hotelle, nii et värbame jõudsalt koguaeg," kinnitab Link.

Frantsiisil endal läheb Baltimaades Linki sõnul aga jätkuvalt hästi ja 5 aasta jooksul plaanitakse kokku avada 40 restorani. Hetkel on neid kokku 15, neist 5 Tallinnas, millest kõik peale Viru tänaval asuva koha on ka praegu avatud. 

Kuigi Viru tänava Burger Kingis äritegevust praegu ei toimu, on restoran endiselt kohustatud tasuma hirmkallist vanalinna renditasu. Kui suur see summa täpselt on, Link öelda ei osanud.