Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis saab streigist? Kaja Kallas: loodan õpetajate mõistvale suhtumisele

BNS

Kaja Kallas
Kaja Kallas — FOTO: Kuvatõmmis

Peaminister Kaja Kallas ei lubanud neljapäevasel valitsuse pressibriifil, et riik leiab õpetajate palgatõusuks tänavu vajalikud kümme miljonit eurot. Küll aga kinnitas ta, et hariduselu on kavas seada selliselt, et õpetajad edaspidi enam streikima ei peaks.

"Oleme viimasel ajal terve valitsusega tegelenud peamiselt hariduse teemadega ning oleme saanud õpetajate sõnumid väga selgelt ja kõva häälega kätte," rääkis Kallas.  

"Eks me peame lõpuks ära tegema need reformid, mida ei ole aastakümneid haridussüsteemis tehtud. Neid on terve pundar ning see töö ei saa olema lihtne ja ka alati populaarne. Kuid see on vajalik meie riigi kestma jäämiseks ja et õpetajad ei vajuks oma töö all kokku," ütles Kallas. 

Valitsusjuhi sõnul kulutab Eesti haridussüsteemile 6,2 protsenti SKT-st, mida on rohkem, kui paljudes teistes riikides, kuid sellele vaatamata ei suuda riik maksta õpetajatele soovitud palka. 

"See analüüs, mis valmib endise haridusministri Jaak Aaviksoo juhtimisel maikuuks haridusministeeriumis, on sisuliselt haridusvaldkonna eelarve revisjon, et teada saada, kuhu see raha meil läheb ja kuidas raha haridussüsteemis sihtotstarbelisemalt planeerida," ütles Kallas, lisades, vaja on ka head koostööd omavalitsustega. 

Kallase sõnul on vaja pikaajalist ja jätkusuutlikku reformi ning probleeme ei saa lahendada tulekahjusid kustutades. "Loodan õpetajate mõistvale suhtumisele ning tänan selle suure knopka eest, mille nad on asetanud valitsusliikmete toolidele," ütles Kallas 

Ta lisas, et soov on lahendada probleemid nii, et haridussüsteem oleks jätkusuutlik ning paari aasta pärast ei peaks õpetajad jälle streikima hakkama. 

Kommentaarid puuduvad