Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis juhtus? Kaitseväe juhataja kindral Martin Herem astub tagasi

BNS

Kaitseväe juhataja Martin Herem teatas, et lahkub ametist.
Kaitseväe juhataja Martin Herem teatas, et lahkub ametist. — FOTO: Tiit Blaat / Delfi Meedia

Alates 2018. aastast Eesti kaitseväge juhatanud kindral Martin Herem teatas täna, et soovib ametist lahkuda.

Eesti Päevaleht vahendab, et Herem teavitas oma otsusest nii kaitseminister Hanno Pevkurit, peaminister Kaja Kallast kui ka president Alar Karist. Herem ütles ajalehele, et tema otsus on kaalutud ja lähtub ajastuses sellest, mis on parim Eesti sõjalise kaitse vaatest.

"Tänased ohuhinnangud annavad alust arvata, et Eesti-vastast agressiooni ei toimu järgmise aasta või kahe jooksul, mis on minu Vabariigi Valitsuse poolt pikendatud ametiaeg. Seepärast on täna sobiv aeg vahetada juhti, kes saaks kaitseväge ohu ilmnemiseks ise ette valmistada," kommenteeris Herem.

Herem oli alates 2012. aastast oli Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülema asetäitja ning alates 2013. aastast õppeasutuste ülem. 2016. aasta juulis asus ta juhtima Kaitseväe peastaapi.

2018. aasta 10. jaanuaril esitas kaitseminister Jüri Luik valitsusele Heremi kandidatuuri Kaitseväe juhataja ametikohale, mille valitsus 11. jaanuaril heaks kiitis. Herem on ühtlasi esimene Kaitseväe juhataja, kes ei ole teeninud ühegi välisriigi relvajõududes.