Reklaam sulgub sekundi pärast

Märgiline samm! Kohalikud toidupoed lõpetavad Vene päritolu toodete müümise

Pressiteade

Pood
Foto: 123rf

Solidaarsuses Ukraina ja ukrainlastega, keda on palju nii Rimi
Tulenevalt sõjalisest olukorrast Ukrainas on nii Coop, Rimi, Selver kui ka Barbora koostöös suurpartneri Maximaga eemaldada sortimendist kõik Venemaa ja Valgevene päritoluga toidu- ja esmatarbekaubad, edastati neljapäeval ettevõtte pressiteates.

Rimi

Otsus tähendab, et alates tänasest hakatakse kõigis Rimi poodides Eestis, Lätis ja Leedus eemaldama tootevalikust vene ettevõtete toodetud kaupu. Rimi Baltic teavitab ka oma varustajaid, et lõpetab Venemaa päritolu kaupade hankimise. 

Rimi Eesti on teinud ka otsuse lõpetada reklaami edastamine kõigis Venemaa päritolu telekanalites. 

“Hetkel on Eesti Rimides müüdavast kaubast umbkaudu 1% Venemaa päritolu. Ehkki see moodustab meie sortimendist väga väikese osa, lõpetame praeguse kriisi valguses vene päritolu kaupa hankimise ja müügi oma kauplustes. Samuti oleme teinud otsuse lõpetada Rimi reklaamimine Venemaa telekanalites. Meie ettevõttes töötavad koos erinevast rahvusest, erinevas vanuses inimesed erinevatest kultuuriruumidest. Hindame ja austame erinevaid arvamusi ning toetame igati rahulike lahenduste leidmist mis tahes konfliktiolukorras,“ sõnas Rimi Eesti juht Vaido Pajumäe. “Seega on koostöö lõpetamine Venemaa ettevõtetega meie jaoks loogiline ja tänases olukorras vajalik samm.”

Barbora

Tootevalikust eemaldatakse valmis kuiv- ja kiirtoidud, kastmed, karamelli maiustused, teevalik, erinevad kuivained (sh nt päevalilleseemned), Valgevene kalatooted hematogeen ning alkohoolsed ja alkoholivabad joogid. 

Barbora lõpetab Venemaa ja Valgevene toodete edasimüügi kõikides riikides, kus ettevõte tegutseb ehk Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas. 

Eemaldatavate toodete nimistut koostatakse ning alates 25. veebruarist on nende riikide tootevalik Barbora sortimendist eemaldatud. 

Barbora tegevjuht Kirke Pentikäinen sõnas, et olukorda hinnatakse kõikides riikides ning järgitakse ka valitsuste poolt vastu võetud otsuseid ning suuniseid. Ta lisas, et Barbora järgib ka kõiki valitsuse poolt kehtestatud võimalikke regulatsioone.

Selver

Ukraina sündmustega seoses lõpetab Selver Venemaa ja Valgevene kaupade sisseostu; nende kaupade osakaal ei ole jaekaeti sortimendis märkimisväärne. 

Seejuures lõpetas Selver juba veebruarikuu alguses reklaami edastamise Venemaa telekanalites. 

"Selver seisab demokraatliku ja vaba maailma eest. Agressioon suveräänse Ukraina territooriumil on tugev löök väärtuspõhise maailma alustaladele, millele reageerimata jätmine oleks viga. Tunneme vastutustundliku ettevõttena vastutust ja oleme mõtetes Ukraina inimestega," ütles Selveri avalike suhete juht Rivo Veski BNS-ile.

Reedel teatas ka Coop, et otsustanud Ukrainas toimuva agressiooni tõttu lõpetada Venemaa ja Valgevene kaupade müügi ning ettevõtte reklaamimise Venemaa kanalites.