Maailm tuleb lähemale! Tartu lennujaam saab 2024. aastal rahvusvahelise lennuliini

Tartust hakkavad järgmisel aastal lendama lennukid Helsingisse ja seda lausa 12 korral nädalas.

Aastal 2024. on Tartu Euroopa kultuuripealinn. Korralik lennuühendus Euroopaga Tartul aga täna puudub. Loodetavasti saab juba alates 1. jaanuarist 2024. hanke tulemusel lennata siit vähemalt Helsingisse ja sealt edasi laia maailma.

Helsingist on võimalik edasi lennata enam kui 80 sihtkohta ja Tartu-Helsingi lennuliin tooks Tartu tagasi Euroopa lennunduskaardile. Saabumine Helsingisse toimuks nii, et reisijad jõuaksid ilusti edasi jätkulendudele. Kuus lendu väljuks Tartust esmaspäevast laupäevani varahommikul kell 5.30-7.00.

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et hanketingimused on nõnda üles ehitatud, et ostes pileti lennu algusega Tartust, peab olema piletil ka sihtkoht. Nii et hanketingimused eeldavad mugavat lennukorraldust.

Tartu lennujaama ootesaalid on korda tehtud ja seisavad praegu inimtühjalt. Tartu lennujaam rekonstrueeriti 2008. aastal ja taristu sobib täielikult korrapäraste reisilendude teenindamiseks. Kui uuest aastast hakkab tõesti toimuma 12 lendu nädalas, siis peab lennujaam töötajaid juurde palkama.

"Lennujaam ise on valmis, natukene on praegu puudu personalist, sellepärast, et kui oli veel varasem graafik kuni oktoobri lõpuni, siis lendas ainult üks kord päevas. Uus graafik tähendab meie jaoks kaks korda suuremat mahtu. Hange läks täna välja ja me hakkame siis paralleelselt inimestega värbamisega tegelema, nii et oleme valmis," ütles Tartu lennujaama käitlusjuht Roman Kulikov.

Tartu-Helsingi lennujaamade vahelisi regulaarlende teenindav õhusõiduk peab hanke kohaselt olema vähemalt 60-kohaline ja lennuettevõtjat otsitakse neljaks aastaks. Turu tingimustel ei ole ükski ettevõte täna valmis rahvusvahelisi lennuühendusi Tartust teenindama. Selles olukorras polnud Tartu linnal muud võimalust, kui rahvusvaheliste lennuühenduste toimimise tagamiseks tuleb nüüd toetada Tartust lendamist nüüd ka Tartu linna eelarvest.

"Meie analüüs ja tihe suhtlemine ettevõtetega näitab seda, et lihtsalt turu tingimustel ei tasu lendamine ära. Selleks, et nüüd abi rahalist abi anda, selleks on ka see riigihange välja kuulutatud ja avaliku teenindamise kohustus pandud. Ettevalmistustöö on olnud väga põhjalik. Eestis mitte keegi seda varem teinud ei ole, aga me oleme seal maal, et hange on väljakuulutatud ja loodame väga, et see hange saab olema edukas," ütles Klaas.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad