Lärmavad öised pidulised terroriseerivad vanalinna elanikke: kui ei sobi, koli minema!

“Seitsmesed uudised” vahendab, et sel aastal on politsei ja mupo saanud rohkem väljakutseid öörahu rikkumiste kohta kui eelnevatel aastatel, seda eriti just suviste ürituste tõttu, mis ilmale kohaselt pooleldi tänavatel toimuvad. Selle tõttu on öötundideks loomastunud napsisõbrad sageli just elanike akende all laulu üles võtmas.

„Standardvastus on ikkagi see, et kui ei sobi, koli minema. Ühelt poolt inimlikult saan sellest emotsiooni pursatusest aru. Aga on inimesi, kes on pärinud oma kinnistu vanavanavanaisalt, nendele me ei ütle, et kolige minema,” kommenteeris vanalinna elanik Kerli Nõu, kes näeb lahendusena suuremate sanktsioonide loomist baaridele ja püsielanike vanalinna tagasi toomist, sest kui rohkemates akendes põleb tuli, mõistavad ka külalised ehk paremini, et ka vanalinnas reaalselt elatakse.

Kõik ei ole siiski mustvalge, sest alati pole väljakutsetes süüdi ka baarid ja ööklubid. “Nagu on kiuslikke asutuste esindajaid, nii on ka kiuslikke elanikke ja ka mupo kinnitab seda sama, et on mõned konkreetsed inimesed ja telefoninumbrid, kes helistavad järjepidevalt mingite asutuste pärast ja kaebavad nende peale ja kui ametnikud lähevad kohale, siis selgub, et tegelikult mingit häiringut ei ole. Ja see on korduv, et pahatahtlikkust ja kiuslikkust on mõlemalt poolt, ei saa süüdistada ainult öösel välja aega veetvaid inimesi ja asutusi,” ütles Tallinna öölinnapea Natalie Mets.

Peamised piirkonnad, kus elanikke häirivad üritused toimuvad, on vanalinn, Telliskivi kant ning viimasel ajal ka Kopli pool asuvad baaride ja klubide kontsentreeritud alad. Kui piirkonnas on mitu baari, on tihti ka keeruline aru saada, kust müra tuleb.

“Võib olla ka niimoodi, et väljakutse tuleb ühe meelelahutusasutuse peale, aga kohale minnes selgub, et tegelikult tuleb müra teisest või kolmandast kohast üldse. Võin tuua näite, kus saime ühe müraväljakutse meelelahutusasutuse, aga kohale minnes selgus, et meelelahutusasutuse ees seisis sõiduauto, kus häiriv müra tuli,“ ütles Tallinna munitsipaalpolitsei menetluse ja piirkonna osakonna juhataja Krislin Pärt.

Kui kokkulepitud kellaaegadest üle minnakse või väljakutsel olevate politsei- või mupo ametnikke nõudeid eiratakse?

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad