Reklaam sulgub sekundi pärast

KÜSITLUS | Uus madalam piirkiirus pahandab pealinna elanikke: sellega tekivad ainult ummikud!

Joonatan Pärn

Tallinn plaanib 2024. aasta lõpuks langetada kesklinnas sõidukite piirkiiruse 30 km/h-ni. Erandiks jäävad vaid magistraaltänavad, kus lubatud sõidukiiruseks jääb 40 km/h. Inimeste seas leidub nii otsuse pooldajaid kui ka neid, keda muudatus häirib. Ühe vanahärra sõnul toob piirkiiruse alandamine endaga kaasa ainult suuremaid ummikuid.

"Eks see linnakiirus on niikuinii suhteliselt madal, et ega see (muudatus) otseselt ei mõjuta, aga kui liiklus on vaiksem, on ikka harjumatu. Olen juba märganud, et igal pool on 40 km/h, mitte 50 km/h," selgitab üks härra.

"Täitsa normaalne. Minul ei ole selle vastu midagi," sõnab teine. Ta lisab, et 30 km/h allapoole ei peaks siiski piirkiirust langetama. "Kui piirkiirus on 30 km/h, siis arvan, et inimesed sõidavad ikka 40 km/h. Praegu on lihtsalt nii, et piirkiirus on 50 km/h ja kõik sõidavad 60-70 km/h."

Tallinna kaubanduskeskuse ees kõndiva noorhärra sõnul aitab väiksem piirkiirus vähendada liiklusõnnetusi. "Praegu 50 km/h (piirkiirusega) näed iga päev liiklusõnnetusi. See on jube. Arvan, et 30 km/h peale langetada oleks suhteliselt normaalne."

Samas kaubanduskeskuses olev vanahärra on Tallinna plaani suhtes skeptiline: "Sellega tekivad ainult ummikud, ei midagi muud. Ummikuid tekitatakse liikluskorraldusega aina juurde."

Optimislikumas meeleolus härra sõnab: "Päris lahe. Tegelikult võiks vanalinnas kõik ratastega sõita." Siiski nendib ta, et piirkiiruse langetamine 30 km/h juurde tundub liiga suure ja kiire muutusena.

Vaata artikli päises olevast videost, mida arvavad inimesed piirkiiruse langetamisest täpsemalt!