Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas juntsud kooli saavad? Aasta algus toob Tallinnasse keerulised liiklusolud

BNS

Liikluskaos
Liikluskaos — FOTO: Delfi Meedia

Tallinna kesklinnas toimuvate teetööde tõttu palutakse linlastel kasutada ühistransporti ning oma liikumised pikema ajavaruga planeerida - keerulistele liiklusoludele pakuvad sügisel kooliaasta alguse järel leevendust trammiliikluse järk-järguline taastumine ning mitmete ristmike autoliiklusele avamine.

Abilinnapea Vladimir Svet märkis, et kõige kriitilisem on kindlasti september, kui algab kooliaasta ja liiklejad hakkavad pärast suve taas liiklusoludega harjuma. „Meil õnnestub septembri alguses plaanitust pisut varem käivitada trammiliiklus liinidel number 2 ja 4, trammid number 1 ja 3 jätkavad tööd oktoobri alguses. Samuti avatakse Pronksi tänaval autoliiklusele osaliselt Raua, Gonsiori, Kunderi ja Tartu maantee ristmikud. Lisaks lõppevad ehitustööd nii Liivalaia, Tehnika kui Vana-Kalamaja tänavatel. Sellele vaatamata soovitame elanikel oma marsruute aegsasti planeerida ning võimalusel kasutada ühistransporti,“ lausus Svet.

"Ühistranspordi sujuvamaks korraldamiseks toome taas kesklinna kriitilisematele ristmikele reguleerijad, samuti soovime koostöös politseiga teha liiklusjärelevalvet ühistranspordiradade kasutamisel,“ lisas abilinnapea. 

Haridusvaldkonda kureeriva abilinna Andrei Kante sõnul puudutavad teetööd eelkõige kesklinna haridusasutusi, kuid ka teiste koolide õpilasi, kelle tavapärane koolitee kulgeb läbi kesklinna. „Koolijuhid mõistavad probleemi ja võimalusel arvestavad nendest tulenevate häiringutega. Vanematele tuletatakse õppeaasta eel eKooli või Stuudiumi kaudu meelde, millised ajutised liikluskorralduslikud muudatused kesklinnas kehtivad ning antakse soovitusi, kuidas kõige otstarbekam on olukorraga hakkama saada. Eelkõige tasuks algklasside õpilaste vanematel koos lapsega koolitee varakult üle vaadata ja kooli minekut harjutada. Lapse kooli saatmiseks võiks isikliku auto asemel kasutada pigem ühistransporti,“ lausus Kante. 

Trammiliinid number 2 ja 4 alustavad taas tööd 1. septembril. Seoses Rail Balticu Ülemiste terminali ehitusega on mõlemal liinil lõpp-peatus Suur-Paala. Bussiliinid number 2 ja nr 15 peatuvad seetõttu mõlemas sõidusuunas ka Lennujaama peatuses. Lisaks teeb buss number 2 kesklinna suunal täiendava peatuse lennujaama trammipeatuse alal. 

Hiljemalt 15. septembriks avatakse osaliselt Pronksi tänava Tartu maantee ja Raua tänava vaheline lõik 1+1 sõiduraja ulatuses. Tartu maantee ja Pronksi tänava ristmiku avamine sõltub betooni kuivamisele kuluvast ajast. Pronksi-Raua, Pronksi-Gonsiori ja Pronksi-Kunderi ristmikud avatakse osaliselt autoliiklusele juba 1. septembril.

Trammiliinid number 1 ja 3 jätkavad sõitmist 1. oktoobrist. Ajutine trammiliin number 6 marsruudil Tondi-Kopli jätkab tööd vähemalt septembri lõpuni. Linnal on kavas Pärnu maantee ja Kopli tänava vahelise trammiliiklusega jätkata ka siis, kui ülejäänud trammiliiklus sügisel taastub. Praegu on ajutine trammiliin number 6 näidanud, et nõudlus Koplit ja Pärnu maanteed ühendava trammiliini järele on olemas. Lisaks sõidab 1.-30. septembrini Kadriorus marsruudil Kumu-Weizenbergi isejuhtiv buss.

Seoses Vanasadama trammitee ehitustöödega jätkub kuni ehitustööde lõpuni kesklinnas bussiliinidel number 1, 2, 5, 9, 11, 14, 15, 18, 18A, 20, 20A, 29, 31, 34, 35, 38, 42, 44, 46, 51, 55, 58, 60, 63 ja 66 ümbersõit. Täpsem info ümbersõitude kohta on saadaval veebilehel transport.tallinn.ee  ja tallinn.ee/vanasadamatramm. 

Vana-Kalamaja tänav avatakse liiklusele 3. septembri õhtul. Seoses tänava avamisega taastub alates 1. septembrist bussiliini number 3 tavapärane liikumistee. 

Utilitas lõpetab 1. septembriks Liivalaia tänaval toimuvad kaugjahutusvõrgu rajamistööd, samuti saavad selleks ajaks läbi AS-i Tallinna Vesi tellimusel Tehnika tänaval tehtavad kanalisatsioonikollektori renoveerimistööd.

1. septembriks lõppevad kesklinnas suuremad bussipeatuste ümberehitustööd - osad peatused on juba valmis, osad jõuavad lõpule augusti jooksul. Valmivad peatused on Tõnismägi, Vabaduse väljaku „Sinine“ peatus, Vabaduse väljaku peatus Inglise kolledži ja keskraamatukogu ees,Tallinna Ülikooli peatus, Hallivanamehe peatus, Kalevi peatus, Tornimäe peatus Rävala puiesteel ja Pronksi peatus Narva maanteel. 

Põhja puiestee ja Kursi tänava ristmik avatakse liiklusele taas 30. septembril. Ahtri tänaval lõppevad tööd 4. oktoobril. Narva maantee, Jõe ja Pronksi tänavate ristmik avatakse autoliiklusele 20. oktoobril. Hobujaama tänava ja Narva maantee ristmikult pääsevad mootorsõidukid taas läbi pärast 17. novembrit.