Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas COVID võib suve rikkuda? Terviseamet: viirus levib tõenäoliselt varjatult edasi

Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreeriv — FOTO: 123RF

Terviseameti nakkushaiguste epidemioloogia osakonna peaspetsialist Olga Sadikova ütles TV3 portaalile saadetud vastuses, et 27.05-02.06 nädalal registreeriti 117 COVID-19 haigusjuhtu, millest 44 olid laboratoorselt kinnitatud. Haigestumuse intensiivsust hinnatakse madalaks alates aprillist ning viirus levib suure tõenäosusega varjatult edasi.

COVID-19 haigestumus on Olga Sadikova sõnul jõudnud hooajavälistele foonnäitajatele. „Haigestumuse intensiivsust hinnatakse madalaks alates aprillist. Eelmise nädala [27.05-02.06] jooksul registreeriti siiski 117 COVID-19 haigusjuhtu, millest 44 olid laboratoorselt kinnitatud. Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse kogutud andmetel ei ole aga alates maikuust ükski patsient COVID-19 põhihaiguse tõttu hospitaliseerimist vajanud.”

Kuna leidub palju suhteliselt kergeid ja asümptomaatilisi COVID-19 vorme, levib viirus Sadikova sõnul edasi suure tõenäosusega varjatult, lainetena ning oluliste tõusude või langusteta. „Euroopa liikmesriikides on olukord COVID-19 haigestumisega sarnane. Haigestumus püsib stabiilsena, kergete kõikumistega.”

Sadikova ütles ka, et uued Omikroni variandid KP.2, KP.1.1, JN.1.16.1 ja JN.1.24.1 kuuluvad ECDC klassifikatsiooni järgi jälgitavateks variandideks, kuid seni puuduvad tõendeid, et neil oleks viiruse levikule, immuunsusele ja haiguse raskusastmele oluline mõju.

„SARS-CoV-2 murettekitavad variandid seisuga 31. mai 2024 (europa.eu) leiab siit: SARS-CoV-2 variants of concern as of 31 May 2024 (europa.eu). Terviseamet jälgib olukorda tähelepanelikult. Sekveneerimise andmetel on omikron-tüve osakaal 100%. On tuvastatud JN1 ja JN1.11 ja JN1.7 variandid. Proovide arvu vähenemise tõttu ei ole variantide osakaalu arvutamine statistiliselt korrektne.”

COVID-19 andmeid koroonaviiruse levimuse ja haigestumuse kohta vaadata koroonaviiruse andmestikus SIIT

Kommentaarid puuduvad