Reklaam sulgub sekundi pärast

Järgmine petuskeem! Populaarse kiirtoiduketi nimel lüpstakse inimeste pangakontosid tühjaks

BNS

McDonald's Eesti nimel levib petuskeem
McDonald's Eesti nimel levib petuskeem — FOTO: 123rf

Viimasel ajal on levinud juhtumid, kus internetikasutajateni jõuavad McDonald’s logo ja toodetega reklaampakkumised, milles veebikelmid ahvatlevad inimesi soodsa toidupakkumisega, kuid tegelikult üritavad ligi saada ohvrite pangaarvetele.

Sotsiaalmeediaplatvormidel Instagram ja Facebook levivad reklaamid varikontode alt, mis pakuvad kõigest mõne euro eest suuri einepakkumisi. Klikkides võltsitud reklaamile, palutakse kliendil lisada isikuandmed ja deebet- või krediitkaardi andmeid ning pärast makse teostamist lubatakse toit toimetada kindlale aadressile. Toitu tellijani ei toimetata ning kontolt võetakse lubatust suurem summa maha. 

McDonald’s on olukorrast teavitanud politseid ning palunud vastavat sisu ka blokeerida, kuid probleem püsib endiselt. ”Tuletame meelde, et McDonald’s toitu saab tellida vaid restoranist, ametlikust McDonald’s äpist, või meie partnerite, toidukullerfirmade Wolt ja Bolt rakendustest. Meie ametlik veebileht on www.mcdonalds.ee ning kogu kampaaniatega seonduv info on leitav ainult sellelt lehelt. Seega klikkides reklaamile, kontrolli tähelepanelikult üle veebiaadress, kuhu sind suunatakse. Kui oled sattunud taolise kelmuse ohvriks, palume pöörduda politseisse,” ütles McDonald’s Baltikumi tegevjuht Vladimir Janevski.

McDonald’s Eesti ametlik sotsiaalmeediakanal on McDonald’s ja koduleht.