Järgmine maks tulekul! Ministeerium soovib motiveerida eestlasi prügi sorteerima

Keskkonnaministeerium plaanib tõsta jäätmete ladustustasu ja kehtestada tasu jäätmete põletamisele. Seda selleks, et motiveerida eestlasi prügi sorteerima.

Lisaks ettevõtetele on suured prügitekitajad ka korteriühistud. Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi jaoks tuli selline otsus nagu välk selgest taevast. “Inimesed on haavatavad Euribori tõusu tõttu. Igasugune hirmutamine järjekordselt kõrgete hindadega on minu hinnangul lubamatu,” ütleb ta.

“Isiklikult leian, et me peaksime liikuma selles suunas, et ühel hetkel prügivedu on inimestele tasuta, sest sellest jäätmest tekib uus ressurss,” usub Mardi.

Vaata artikli päisest olevast videost, kuidas saab tarbija maksu enda jaoks madalamal hoida!

Näita 2 kommentaari

See prügimajanduse keeruliseks ja kalliks ajamine ei ole sugugi hea mõte. Näen, kuidas enam arenenud Euroopas, Saksamaal, Hollandis, sõidavad hommikul vara enne tööpäeva algust suurtematest parklatest läbi kohaliku numbrimärgiga autod (odavamast klassist) ja poetavad oma ja ka isegi arvatavasti firma prügi umbes 200 liitristes kottides parkla prügikasti või jätavad prügikasti kõrvale. Minu arvates on Eesti teeservad saanud vägagi puhtaks tänu ühisele koristamise aktsioonile, aga nüüd olen täiesti kindel, et hakatakse kõrvalistes kohtades jälle suuri prügikotte kraavi või metsa alla sokutama. Elame-näeme, kas jutt on tõsi.

Vasta

Ma ei tea valitsusel pole muud teha või et luua mingeid makse. Valitsus valetab et võimule tulla. Noo ma ei tea varsti maksame sellest ka et kasutame vallateid. Käid poes loed sammud ära ja siis lähed valda ja maksad ära. Kas tõesti meie peame euroopa liidu üleval hoidma? Maei saa aru kaja kas sa suuremat pilti ei näe. Millal tulevad venelased sisse. Võtavad ühegi lasuta eesti. Meil ei ole ju vastu midagi panna. Sest nato ütles selgelt oma seisu koha et mina ei astu venemaga sõtta. Nii et väga kurb seis ja kui me peame prügi eest maksma siis ei sa enam metsas jalutamas käija sest seal on prügimägi.

Vasta