Reklaam sulgub sekundi pärast

Isamaa: Eesti peaks kaaluma kaitseväekohustuse laiendamist ka naistele

BNS

Naised
Foto: Kaitseministeerium

Erakond Isamaa Noorteühendus ResPublica ja Isamaa Rahvuslaste Ühendus kutsuvad järsult halvenenud julgeolekuolukorras algatama Eestis arutelu naiste kohustusliku ajateenistuse üle.

"Venemaa algatatud sõda Ukraina vastu ja ähvardused NATO suunal tähendab, et Eesti peaks kaaluma kaitseväekohustuse laiendamist ka naistele,“ seisab kahe Isamaa liikmeühenduse ühisavalduses.

Noorteühenduse liige Sigrid Nuutre rõhutas, et Eesti kui väikeriik peaks suutma kaasata kõigi oma elanike potentsiaali. "Suurema osa elanikkonna kaasamine riigikaitsesse suurendab Eesti kaitsevõimet. Kaasaegne riigikaitse hõlmab endas nii küberturvalisust, sidevaldkonda, meditsiini, riskide hindamist ning mitmeid teisi valdkondi. Eesti paistab Euroopas silma naiste kõrge haridustaseme poolest ning on ilmselge, et see on potentsiaal, mida oleks võimalik rakendada ka kaitsevaldkonnas. Naiste kohustuslikku ajateenistust tuleks vaadata osana laiapindsest riigikaitsest,“ rääkis Nuutre, kes tõi näitena riigikaitseõpetuse koolides, mis on populaarne nii poiste kui tüdrukute seas.

Rahvuslaste ühenduse liikme Helen Hääle sõnul on sõjaolukorras iga inimene kulla hinnaga. "Rakendada naised juba puhkenud sõjaolukorras kas eesliinile või tsiviilelanikkonna kaitsesse on paratamatu. Ukraina esimesed sõjanädalad on näidanud, et ka 40 miljoni elanikuga riik ei saa sõjas läbi naisteta. Naised on nii lahingute eesliinil kui tagala ja tsiviilelanikkonna kaitse ette rakendunud ja on teinud seda erakordse tubliduse ja pühendumisega. Eestis tuleks lähtuda vanasõnast - raske õppustel, kerge lahingus,“ rääkis Hääl.

Ühenduste ühisavalduses meenutatakse, et vabatahtlik ajateenistus sai naistele võimalikuks 2013. aastal ning riigi pikaajaline eesmärk on olnud naiste osalust ajateenistuses suurendada. "Selge on see, et selline muudatuse ei toimu üleöö,  kuid arvestades järsult halvenenud julgeolekuolukorda ja Eesti demograafilist olukorda tuleb tõsiselt kaaluda, kuidas kaasata riigikaitsesse senisest suuremat osa ühiskonnast. See võib puudutada nii tagala kui eesliini võimalusi, sh sõduri baaskursuse läbimist.“

Näita 8 kommentaari

Kõigile kes plaanivad “ei” öelda, siis visaku mõtted soolisest võrdõiguslikusest prügikasti.

Vasta

Võrdõiguslikkus on võrdÕIGUSlikkus, mis samas ei tähenda sugugi võrdset õigust lasta end sõjaväljal mürskude või pommide poolt tükkideks rebida! Kui panite tähele, siis ma ei välistanud enda ülaltoodud kommentaaris naiste sõjaväeteenistust, kui sellesse suhtutakse mõistusega ja mitte ogaraks muutvate emotsioonidega! Ei saa välistada kuidagi naiste abi igat liiki tagalateenistuses, küll aga nende muutmist “rünnakrühmlasteks” ning seadmist “püssi alla” võrdselt meestega – see oleks totrus, kuna isegi sõja ajal ja eriti pärast sõda on ülesandeid, mis ei ole jõukohased kellelegi peale naiste! Sellest siis ka minu kategooriline ei naissoost “kahurilihale” – naistel on spetsiifilisi “võimsusi”, mida meestel ei ole (samuti vastupidi!) ja kui ühiskond tahab alles jääda, siis ta lausa peab seda erisust arvestama – teist teed ei ole! Kui muidugi mitte arvesse võtta psühhopaatilist olukorda, kus kogu ühiskond tahaks teostada kollektiivset suitsiidi – mitmedki praegu maad võtvad jaburad ideed panevad tahes- tahtmata mõtlema sellise variandi võimalikkusele…..

Vasta

Vabatahtlikult,aga mitte kohustuslikult. Kes neid lapsi kasvatab/hoiab/õpetab? Kohustuslikult peaks mõned meespoliitikud sinna minema. Eeskätt need, kes esimesena minema põgenevad.

Vasta

Kas riigipead üldse ei mõtle, kes siis kunagi selles riigis elama hakkab…kui järelkasvu ei tule, või on järeltulijaid nii vähe, et Eesti rahvas sureb välja!

Vasta

Kas te olete päris aju kaotanud?
Pange Mehed siis sünnitama ja lapsi kasvatama …!!!
Täielik rumalus!

Vasta

Kas naistel ei peaks mitte ühiskonnas olema muid ja tunduvalt olulisemaid ülesandeid kui aidata kaasa tapmisele? Uute ilmakodanike siia ilma toomine ja nende inimeseks kasvatamine on ülesanded, mida keegi peale naiste täita ei saa – seepärast kui naiste kohustuslik sõjaväeteenistus teoks peaks saamagi, siis peaksid nende ülesanded piirduma nt. haavatute abistamise, tagalateenistuse ja ehk veel ka komandopunktides toimuva tehnilist laadi abiteenistusega – eesliinile (kui selline kaasaegses sõjas muidugi üldse olemas on?) saata oleks naisi mõttetu ja rumal…… Sest kes veel taastab rahva võime sõja tagajärjed likvideerida ning edasi eksisteerida kui mitte naised? Väga lühinägelik või isegi lausa kuritegelik oleks seepärast kasutada naisi ära tavapärase “kahurilihana”….

Vasta

Haige jutt varsti tahetakse lapsi ka sõjaväke

Vasta

Haige jutt varsti tahetakse lapsi ka sõjaväke

Vasta