Humoorikas või mitte? Automaksuvastasel meeleavaldusel anti Mart Võrklaevale üle omapärane tiitel

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: Karl Artur Kangur/Delfi Meedia/123rf.com/kollaaž

Täna, 11.septembril toimus Toompeal automaksuvastane meeleavaldus. Eesti Autoomanike Liit andis meeleavaldusel üle Aasta Juhi aunimetuse president Alar Karisele ning Aasta Sumpsi tiitli rahandusminister Mart Võrklaevale.

Autoomanike liidu esimees Priit Tammeraidi sõnul on president Alar Karis näidanud end põhimõttekindla juhina, kritiseerides muuhulgas argumenteeritult ka koalitsiooni soovi kehtestada täiendav automaks. „Alar Karise panus Eesti avalikku debatti ja demokraatia arendamisse on olnud märkimisväärne,“ ütles Tammeraid.

Aunimetusega koos annab EAOL-i juhatus presidendile üle pühendusega baromeetri ja Eesti ettevõtte käekella Aegaon mudeli „Peacemaker“. Tammeraidi sõnul omavad mõlemad meened tugevat sümboolset tähendust, sest presidendil peab olema tarkust ette näha nii tormituuli kui olla rahusobitaja, mis inglise keeles on Peacemaker. 

Mart Võrklaev pälvis Aasta Sumpsi tiitli automaksu väljatöötamise kava eestvedamise eest. „Kuigi summutil on sisepõlemismootoriga auto puhul täita väga oluline roll, on tema ka just see osa masinavärgist, mis puhub avalikku ruumi sooja väljaheitegaasi. Nii on see ka rahandusministri puhul – kuigi automaksu põhimõte tuleneb kolme erakonna sõlmitud koalitsioonilepingust, jääb ebameeldiva sooja õhu levitamine just Võrklaeva õlgadele,“ ütles Tammeraid.

EAOL annab tiitliga kaasa lõhkise summuti, mis on võetud tänasel meeleavaldusel lavana kasutusel olnud veoauto GAZ-63 alt. „Summuti lendas lõhki siis, kui seal plahvatas sinna voolanud kütus,“ ütles Tammeraid. Summutile ehk „sumpsile“ on lisatud plaat, millele on kirjutatud pühendus „Liigne ahnus ajab pilli lõhki“.

Eesti Autoomanike Liit esitas enda ettepaneku automaksu mitte kehtestada juuni lõpus peetud rahandusministeeriumi ümarlaual. Lisaks kogus EAOL automaksu vastu kokku 77 422 digiallkirju, millest 11 877 digiallkirja koguti petitsioon.ee  ja 65 565 rahvaalgatus.ee keskkonna kaudu. Digiallkirjad edastati riigikogule eelmise nädala lõpus. 

Kommentaarid puuduvad