Reklaam sulgub sekundi pärast

Hanno Pevkur vabariigi aastapäeva vastuvõtu muutusest: miks seekord teisiti läks, peate küsima presidendilt

Desiree Mumm

Hanno Pevkur — FOTO: TV3

Viimaste nädalate jooksul on palju furoori tekitanud presidendi otsus jätta kutsumata Riigikogu saadikud Estonias toimuvale pidulikule vastuvõtule. Kaitseminister Hanno Pevkur ütles TV3 portaalile antud kommentaaris, et presidendil on aastas üks kord võimalik olla suur ühendav jõud. "Miks seekord teisiti läks, peate presidendilt küsima."

Kaitseminister Hanno Pevkur polnud seni veel tulisel teemal sõna võtnud, kuid avaldas täna hommikul TV3 portaalile oma mõtted. Kaitseminister jagas, et tema on valitsuse liikmena kutse saanud, kuid osalemisotsust pole ta veel langetanud.

"Pole veel lõplikku otsust teinud. Mul on palju kutseid sellel päeval erinevatele üritustele. Mis puutub teemasse laiemalt, siis mu meelest on riigi normaalse toimimise aluseks põhiseadus. Sinna on kirja pandud ka riigi toimimiseks vajalikud institutsioonid, mille hulgas nii Riigikogu, valitsus kui president. Kõik, kes neisse institsioonidesse valitud, kannavad ka ühist vastutust riiki hoida. Parlamendi liikmed esindavad kogu Eesti rahvast ja mu meelest on äärmiselt oluline, et riigi sünnipäeval saaksid Riigikokku valitud kõik võrdselt koheldud. President saab üks kord aastas, riigi sünnipäeval, käituda nn suure ühendajana. Ühendamaks sõnumitega rahvast ja tegudega riigivõimu kandjaid. Miks see seekord teisiti läks, peate küsima presidendilt."