Hambaproteesid, reisikohvrid ja kingad! Vaata, milliseid esemeid reisijad bussidesse unustavad

Seitsmesed uudised

Ei möödu päevagi, kui mõni reisija oma isiklikke asju liinibussi maha ei unusta. Massiline unustamine toimus möödunud noorte laulu- ja tantsupeo ajal, mil ühissõidukitesse jäeti suures koguses esmapilgul uskumatuid esemeid!

Laulu- ja tantsupeo ajal unustas üks peoline liinibussi maha koguni flöödi. "Tahaks kindlasti, et omanik leiaks selle üles. (Asjade) tagasisaamine on ju suurim rõõm," selgitab Tallinna Linnatranspordi AS teenindusdirektor Hannes Falten. 

Läinud aastal leiti ühissõidukitest enam kui 3100 maha unustatud eset, millest tagastati ainult ligi 800. Inimesed ei tea sageli, kuhu pöörduda, kui avastatkse, et midagi on ühissõidukisse ununenud.

"Kutsume inimesi üles kindlasti Tallinna Linnatranspordi klienditeenindusega ühendust võtma ja asjad saab ikka tagasi," paneb Falten reisijatele südamele. Klienditeenindusse helistades tuleb kirjeldada kaotatud eset ja öelda, mis päeval ja kellaajal, millises ühissõidukis sõitsite. Seejärel vaadatakse, kas selline ese on toodud Tallinna Linnatranspordi leiulattu. Kaks korda nädalas antakse bussidesse kaotatud asju üle ka politseile.

Bussidesse unustatud esemete seas leidub nii passe, telefone ja sularaha kui ka näiteks reisikohvreid, kingi, tahvelarvuteid ja käekotte. Bussijuht Gerly Saare sõnul on tema leidnud ühissõidukist ka maha unustatud hambaproteesid. 

Vaata artikli päises olevast videost, miks ja millistel aegadel enim bussidesse isiklikke esemeid unustatakse!

Kommentaarid puuduvad