Reklaam sulgub sekundi pärast

Eestlastel raha piisavalt? Kallinevad festivalid ja kontserdid on välja müüdud

"Seitsmesed uudised" vahendab, et võrreldes eelmise aasta suvega on ürituste piletihinnad tõusnud keskmiselt 17%. See eestlasi aga ei heiduta, sest piletid on välja müüdud nii pärimusmuusika festivalidele kui ka suurematele kontsertidele.

"Reaalselt ei ole meelelahutusturul näha seda, et inimesed kuidagi vähem tarbiksid, sest nii novembri kui detsembri müügid olid Piletilevi 26 aasta ajaloo jooksul mõlemad rekordilised. Tung nendele üritustele oli väga-väga suur,” ütles Piletilevi Group juht Sven Nuutmann.

Augustis Tallinnas toimuvale The Weeknd kontsertidele maksis kõige odavam pilet veidi üle 80 euro. Siiski müüdi kõik 50 000 piletit välja juba esimeste päevadega.

"Ma arvan, et see on täiesti normaalne hind The Weekndi eest ja me ei kuulnud küll ühtegi nurinat, kõik on meil ära müüdud. Natukene tuleb küll juurde näpuotsatäis, aga ma arvan, et täiesti normaalne hind,” ütles Live Nation Estonia kontserdipromootor Eva Palm.

Vähem kui kahe nädala pärast saab alguse ka suur pärimusmuusika festival Viljandi Folk. Vastupidiselt suurkontserdite korraldajatele ütleb Viljandi Folgi peakorraldaja Ando Kiviberg, et hinnatõus on siiski märgatav. „Pidime tõstma tõesti, sest midagi pole teha, kõik meie poolt festivali korraldamiseks ostetavad teenused on röögatult kallinenud. Praegu kõik numbrid näitavad, et oleksime pidanud rohkem tõstma, aga me katsume sellega hakkama saada, mis me praegu tegime. Meie jaoks on väga tähtis, et pärimusmuusika festival oleks inimestele taskukohane ja kättesaadav.”

Sellegipoolest on Viljandi Folgile saadaval veel vaid üksikud piletid. Ürituse külastajad ise arvavad samuti, et hea meelelahutuse eest pole patt veidi rohkem raha välja käia.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad