Reklaam sulgub sekundi pärast

Asi otsustatud! Kaja Kallas ei lähe presidendi vastuvõtule

BNS

Kaja Kallas ja Arvo Hallik
Kaja Kallas ja Arvo Hallik — FOTO: Raigo Pajula/Delfi Meedia

Peaminister Kaja Kallase sõnul ei lähe ta solidaarsusest riigikogu liikmetega presidendi vastuvõtule.

"Me oleme parlamentaarne riik ja parlament on seetõttu äärmiselt oluline," märkis Kallas selle peale, et president otsustas paljud riigikogu liikmed tänavu jätta kutsumata veebruaris vabariigi aastapäeva vastuvõtule. 

Kaja Kallase sõnul valib parlament lähtuvalt Eesti riigikorrast nii peaministri kui ka presidendi ja kas parlamendi saadikud meeldivad või ei meeldi, ei puutu asjasse. "Mina solidaarsusest presidendi vastuvõtule ei lähe," ütles Kallas. 

Rahandusminister Mart Võrklaev ei pea samuti riigipea otsust sobilikuks, kuid ta ise siiski võtab kutse vastu. "Lähen eelkõige tähistama Eesti vabariigi sünnipäeva,"  ütles Võrklaev. 

Ka terviseminister Riina Sikkut kinnitas, et läheb riigipea vastuvõtule, kuid avaldas imestust, et presidendi otsus on nii palju poleemikat tekitanud. "Presidendil on voli otsustada, keda ta kutsub," ütles Sikkut. 

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas on ka enda sõnul üllatunud, et presidendi otsus on nii palju tähelepanu pälvinud. "Ma isiklikult vastuvõtule ei lähe, kuid seda vaid seetõttu, et mul on samal ajal üks väga oluline perekondlik sündmus," ütles Kallas.

Presidendi kantselei teatel on vabariigi aastapäevale pühendatud presidendi vastuvõtule parlamendist kutsutud riigikogu juhatus, komisjonide esimehed ja aseesimehed ning fraktsioonide juhid.

Kommentaarid puuduvad