Reklaam sulgub sekundi pärast

9 üllatvat fakti Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kohta

Volodõmõr Zelenskõi
Foto: Scanpix

Pole kahtlustki, et Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi on praeguse aja tõeline kangelane, kes seisab kodumaa rahva eest ja kaitseb oma riiki, riskides iseenda eluga. Olukord on eskaleerunud hirmuäratavaks ja nüüd on selle mehe peamiseks eesmärgiks koos kaasmaalastega astuda vastu Venemaa agressioonile. Kuid panime kirja olulisemad faktid Volodõmõr Zelenskõi kohta.

  • Rohkelt tiitleid. Volodõmõr Oleksandrovõtš Zelenskõi on sündinud 25. jaanuaril 1978 Krõvõi Rigis Dnipropetrovski oblastis Ukraina NSV-s. Ta on Ukraina riigitegelane, endine näitleja, filmiprodutsent, stsenarist ja poliitik ning alates 20. maist 2019 Ukraina president.
  • Volodõmõr Zelenskõi on pärit juudi perekonnast. Tema ema Rimma Zelenska töötas insenerina, isa Oleksandr Zelenskõi on Vadim Getmani nimelise Krõvõi Rigi Majandusinstituudi informaatika ja tarkvara kateedri juhataja ning professor. Volodõmõr elas lapsepõlves neli aastat koos vanematega Mongoolias Erdenetis, kuhu pereisa oli saadetud komandeeringusse. Pärast komandeeringut naasis perekond Krõvõi Rigi, kus Zelenskõi lõpetas gümnaasiumi, mängis kooliteatris, käis muusikakoolis ja harrastas tõstesporti. Kodulinnas lõpetas ta ka kõrgkooli – Krõvõi Rigi Majandusinstituudi juristi erialal.
  • Teda ei võetud alguses tõsiselt. Kui Zelenski 31. detsembril 2018 oma kandideerimisest teatas, ei võtnud paljud seda tõsiselt. Ent valdavalt sotsiaalmeedias tehtud kampaania tulemusel kogus ta 21. aprillil presidendivalimiste teises voorus enam kui 73 protsenti häältest, kukutades senise presidendi Petro Porošenko.
  • Näitlejadebüüdid. Zelenskõi esimene suurem verstapost komöödiarindel oli huumoritelesaade "KVN", kus ta osales aastatel 1997-2003. Seejärel võis teda näha näiteks romantilistes komöödiates.
  • Komöödiaseriaalist presidendiks. 2015. aastal tõi telekanal 1+1 ekraanile aga sarja "Rahva teener", kus Zelenskõi kehastatud ausameelne ajalooõpetaja Vassõl Goloborodko valas koolis verbaalselt välja oma viha riigis vohava sotsiaalse ebaõigluse osas.
  • Iga eduka mehe taga on tark naine ja see peab paika ka Ukraina presidendi Zelenskõi puhul. Kirjutatakse, et kunagi tuntud telekoomik ja praegune kangelane Volodõmõr Zelenskõi peaks olema tänulik just oma naisele Olenale, kes kulisside taga tegutsedes aitas tal presidendiks saada.
  • Zelenskõil on oma naise Olena Zelenskajaga kaks ühist last, 2004 sündinud tütar Oleksandra ja 2013 sündinud poeg Kõrõlo.
  • Ta naine oli sellele vastu, et ta presidendiks saab. Kuid kuna Volodõmõr oli tuntud, siis hakkasid ta sugulased, sõbrad ja veel paljud teised talle soovitama presidendiks kandideerida. Nad tahtsid saada sellist presidenti, nagu on näha telesarjas.
  • Suure missioonitundega. Tuginedes oma varasemale karjäärile koomikuna ütles Zelenski, et on varasemas elus inimesi naerutanud ja teeb oma ametiajal kõik, et inimesed ei peaks nutma.

Näita 4 kommentaari

Kõik veevaljad mõtlevad 10 aastat ette mis maailmas juhtub,nad küll püüavad ennast väljendada,aga keegi ei usu.Naeravad nende tunnete üle ,aga nüüd see on käes.
Volodõrom Zelenskõi,ammu andis mõista…Puutin kes,

Vasta

Respect

Vasta

Aus ja kohusetundlik poliitik. Maailma poliitilistel peerudel on palju õppitava , temalt.

Vasta

Kas te artikli kirjutajad teete nalja siin? “Meie aja kangelane”?????!!! ISSAND HALASTA!

Vasta