Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Vinge saavutus! Soome popsensatsioon Käärijä napsas taas endale ühe vägeva auhinna

Käärijä astub üles FLEX FESTil
Käärijä astub üles FLEX FESTil — FOTO: Pressimaterjal

Soome popstaar Käärijä sai vinge tunnustuse osaliseks – nimelt võitis ta MTV Europe Music Awards galal parima põhjamaise artisti tiitli, kirjutab MusicFinland.

Võitja valiti rahvahääletuse teel. Nomineeritute hulka kuulusid veel Norra lauljanna Alessandra, Rootsi lauljanna ning Eurovisiooni võitja Loreen. Samuti võistlesid ka Rootsi lauljanna Zara Larsson ja bänd Swedish House Maffia. 

Käärijä läbimurdehetk saabus sel kevadel Eurovisioni lauluvõistlusel, kus tema rohemulliline esinemine võlus miljoneid. Finaalis muljetavaldava teise koha saavutanud Käärijä võistluslaul “Cha Cha Cha” tõusis rahvusvaheliste edetabelite tippu ja purustas soomekeelsete lugude rekordeid.

“Cha Cha Chad” on striimitud kõikidel suurematel platvormidel üle 110 miljoni korra ning see hoog ei paista raugevat, tugevdades veelgi Käärijä positsiooni tõusva tähena ülemaailmsel muusikamaastikul, oleme kirjutanud varem TV3.ee portaalis. Singli muusikavideo, mis lummab oma visuaalselt vapustava produktsiooniga, on kogunud kümneid miljoneid vaatamisi ka YouTube’is.

Oma artistinime Käärijä võttis Jere Pöyhönen kasutusele aastal 2014 ja see tuleb mehe hasartmänguhobist (kääriä rahaa – kiirelt raha tegema). Selgub, et artist ja mees artistimaski taga pole täpselt üks ja seesama. “Jere on veidi tagasihoidlikum ja rahulikum. Jere ei armasta eriti tähelepanu keskpunktis olla,” tõdeb muusik. “Käärijäle aga meeldib tähelepanu, eriti laval. Käärijä teeb asju, mida Jere ei julgeks teha. Kuid nad on enamasti samad mehed.”

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI