Parima Eesti muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Vägev! Soome eurolaulik Käärijä saatis tänusõnad oma Eesti fännidele

Käärijä
Käärijä — FOTO: Pressifoto

Globaalseks nähtuseks tõusnud Käärijä ja tema Eurovisiooni võistluslugu ”Cha Cha Cha” on teinud Soome muusika ajalugu, muutudes enneolematuks rahvusvaheliseks nähtuseks.

Laul kogus maailmas parimal hetkel üle 3,8 miljoni striimi päevas ja tõusis Spotify enimkuulatud lugude globaalses edetabelis 7. kohale.

“Cha Cha Cha” kogus eelmisel nädalal maailmas uskumatult 24 miljonit striimi. Lugu on praegu ülemaailmses Spotify edetabelis 49. kohal ja on endiselt esikümnes 11 riigis ning nendest esikohal 7. riigis ja Spotify ülemaailmses Viraalsete lugude edetabelis.

Eestis tegi “Cha Cha Cha” ülekaalukalt päeva striimi rekordi 43,9 tuhande kuulamisega. Edestades nii Måneskini (29,5 tuhat) ja Nublut (21,8 tuhat).

Käärijä rohelise jaki maania on jõudnud nüüd ka Suurbritanniasse, riietades Londoni tänavatel paiknevaid kujusid!

Käärijä sai 13. mail Liverpoolis toimunud Eurovisiooni lauluvõistlusel teise koha. Ta oli publiku ülekaalukas lemmik ja kogus hääletajatelt kokku 376 punkti – Eurovisiooni ajaloos on 2022. aastal avalikkuselt suurema häältesaagi kogunud vaid Ukraina. Käärijä kogus finaalis kokku 526 punkti ning Eurovisiooni lauluvõistluse võitjaks tuli žürii lemmik Loreen, kes kogus kokku 583 punkti. Käärijä võit on 2006. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse võitnud Lordi järel Soome ajaloo paremuselt teine saavutus.

Vaata videotervitust lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad

Parima Eesti muusika

toob sinuni STAR FM EESTI