Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Üllatav! Mis ühendab just neid kahte ägedat kodumaist muusikut?

Ewert Sundja
Pressifoto

Ewert Sundja annab 22. aprillil KUMU auditooriumis esimest korda paarikümne aasta jooksul soolokontserdi. Sel puhul on Ewert avaldanud põnevaid videosid lauludest, mis on teda aastate jooksul mõjutanud ning inspireerinud. Lisaks ilmus mõned päevad tagasi Ewerti sotsiaalmeediasse klipp klahvpillimängija Joonas Mattias Sarapuuga.

Joonas Mattias Sarapuu, kes sooloartistina avaldanud muusikat Jon Hazeli nime all ning on mitmete ägedate Eesti bändide liige (Lexsoul Dancemachine, Anett), sai Ewertist esimest korda teada aastal 2003, mil Ewert osales saates “Kaks takti ette” (kes enam ei mäleta, siis Ewert pani selle saate kinni). Joonase sõnul ei jätnud Ewert talle saatest väga sügavat muljet, kuid siiski sai mõni aeg hiljem Ewerti bändi Thief loost “Sleeping With the Sun” Joonase MP3 mängija üks enim kuulatud laul ehk “instant classic”.

Joonas Mattiase sõnul oli draakonite debüütalbum The Hills Behind the Hills (2009) tema jaoks justkui tulevikku vaatav album, kuna see tõi Eesti muusikasse rahvusvahelise tasemega kõla.

“Ewerti muusika on olnud alati väga helge ja lootustandev. Ma arvan, et nad on Erkiga (ja Kristjani ning Ivoga) hea tandem. See helgus, mis on eriti “Good Man Down” albumis, oli tollel ajal (ja on ka siiani) inimestele väga vajalik ning just ka minu elus oli sellel plaadil siis justkui oma koht”, räägib Joonas. “Eriti “(In the End) There’s Only Love” on heas mõttes Eesti hipster-ajastu täielik hitt, mis iseloomustas suurt osa tolle aja noortest. Selle aja muusikal oli väga palju sisu ning inimlikkust.”

Vaata lähemalt, mida räägib Joonas Mattias Ewert Sundjast.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI