Reklaam sulgub sekundi pärast

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Curly Stringsi suurel sünnipäevakontserdil löövad kaasa nublu ja Estonian Voices

Curly Strings
Curly Strings — FOTO: Maris Savik

10 aastat tagasi vallutas "Kauges külas" pea kõik Eesti raadiojaamad ning ansambel Curly Strings paljude eestlaste südamed. 25. augustil tähistab bänd oma ümmargust juubelit suure erikontserdiga Eesti Vabaõhumuuseumis, kus külalisesinejatena löövad kaasa nublu ja Estonian Voices.

Curly Strings lendas komeedina Eesti muusikataevasse aastal 2013 ning selle aja jooksul on nähtud ja tehtud palju. Bänd on mänginud maailma eri otstes, lastes helidel kõlada näiteks Jaapanis, Kanadas ja eelmisel aastal toimunud tuuril USA-s. Ansambli kroonikasse kuulub imetlusväärne hulk albumeid, nende lugudel on miljoneid kuulamisi ning armastatud palad on olnud ka osa laulupeo repertuaarist. Käesoleval aastal tähistatakse Curly Stringsi ja bändi menualbumi “Üle ilma” 10. sünnipäeva suure suvekontserdiga, et publikuga koos seiklusterohkele teekonnale pilk heita.

“Nende kümne aasta jooksul on Curly Stringsi pagasisse kogunenud kõike - kontserte ja kohtumisi üle maailma, ekstreemsetes oludes esinemisi ning tuuride raames kogu emotsioonipaleti läbikogemist. Peadpööritavate seikluste keskel on aga püsiva jõuna meid kandnud kodupubliku soe toetus ja kaasaelamine, mistõttu oli meile oluline tähistada esimest ümarat juubelit just nendega koos. Nii sündiski idee suurest sünnipäevapeost, mis meile iseloomulikult on kontserdi vormis,” rääkis bändiliige Villu Talsi. 

Curly Stringsi ja albumi “Üle ilma” kümnenda aastapäeva tähistamiseks toimubki 25. augustil suur sünnipäevakontsert, mis rullub pidulikult lahti Rocca Al Mares asuvas Eesti Vabaõhumuuseumis. Lisaks Vabaõhumuuseumile on sel õhtul avatud ka Curly Stringsi näitus, kodukohvikud, eraldi ala ka pisematele kuulajatele ning toimub palju muud põnevat. Kontserdil teevad kaasa ka külalisesinejad nublu ja Estonian Voices, luues üheskoos ainukordse juubelikava. Tegu on ühtlasi Curly Stringsi ainsa suvise kontserdiga. 

“Oleme seda sünnipäevakontserti pikalt oodanud, puhtalt juba seetõttu, et bändiga tehtule tagasi vaadata ja panna kokku äge muusikaline tervik, mis peegeldaks kümmet tegevusaastat. Kontserdil kõlavad nii meie kuulsamad lood kui ka uued, senikuulmata laulud ja pajatused,” lausus bändi solist Eeva Talsi ja lisas: “Publiku jaoks lisab kindlasti ka põnevust, kuidas sünnib laval enneolematu muusikaline sümbioos kolme omanäolise kollektiivi - meie, Estonian Voicese ja nublu vahel. See on midagi, mida lihtsalt peab kuulma ja nägema!"

Curly Stringsi kuuluvad Eeva Talsi, Taavet Niller, Villu Talsi ning esimest korda näeb avalikul kontserdil ka bändi uut kitarristi Peeter Priksi.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI