Reklaam sulgub sekundi pärast

Populaarse festivali esinejate nimistusse lisandus veel UK räpisensatsioon

Central Cee
Central Cee — FOTO: Pressifoto

Tänavu 16.-17 juunini toimuva FLEX FESTI esinejate nimistu on lõpuks avalik. Peagi saabuva festivalisuve avavad UK hitträppar Central Cee, Rootsi kultusartist Bladee, Soome superstaar Isac Elliot ning paljud teised.

Mullu debüüdi teinud FLEX FEST kolib sel aastal suve lõpust suve algusesse ning Telliskivist Krulli kvartalisse. 16.-17. juunini toimuval festivalil astub 2 päeva jooksul 2 erineval laval üles pea 20 artisti kohalikest EMA laureaatidest maailmakuulsate nimedeni.

FLEX FEST 2023 üheks peaesinejaks on Central Cee. Tegemist on hetke kõige tähtsama Briti räppariga, kes oma muusikas keevitab kokku elemente hip-hopist, träpist ja UK drillist. Alates tema 2021. aasta miksteibi “Wild West” edust ja lõpetades mitme BRIT Awardi nominatsiooniga, Central Cee lendab hetke kõrgemalt kui kunagi varem. Artist läks mullu TikTokis viraalseks Eve’i 2001. aasta pala "Let Me Blow Ya Mind" sämpeldava looga “Doja”, mis on tänaseks kogunud üle 400 miljoni globaalse striimi. Järgnesid “LET GO” ning “Me & You” ning Central Ceest sai ka esimene UK räppar, kes kogus Spotifys aastaga miljard striimi.

Lisaks astub sel suvel Tallinnas üles Rootsi räppar, laulja, moelooja, kunstnik ja muusikakollektiivi Drain Gang tegevjuht Bladee. Drain Gangi ehk Smög Boysi asutaja ja endise Krossadi liikme (koos ecco2k-ga) diskograafia sisaldab kaheksat stuudioalbumit, kolme miksteipi, viite lühialbumit, kuut projekti koos Drain Gangiga ning mitmeid üksikuid singleid. Tema kõige värskemaks koostööks on USA EDM’i legendi Skrillex album “Don’t Get Too Close”, kus Bladee on esindatud lausa kahes loos: “Ceremony” ja “Real Spring”.

Soome skene esindab Isac Elliot ning kohal on ka Leedu eelmise aasta kõige striimitum artist dj nevykele. Kodumaistest nimedest said FLEX FESTILE kirja veel KiROT, Pluuto, AROP, manna, Asena ja Kitty Florentine.

Varasemalt on FLEX FESTI selle aasta esinejate nimistusse kinnitatud Grammyga auhinnatud UK produtsent ja laulukirjutaja Mura Masa, Eesti Muusikaauhinnad 2023 aasta muusikavideo laureaat nublu, aasta hip-hop/rap artist reket, aasta debüütalbumi ja aasta ansambli trofeed pälvinud Gram-Of-Fun, Soome edulugu Mikael Gabriel, supergrupp 5MIINUST ning noor produktsiooni talent Karl Killing.