Reklaam sulgub sekundi pärast

On, mida oodata! Jüri Pootsmann esitleb Eesti Laulu finaalis uut singlit

Jüri Pootsmann

Viimastel nädalatel Eesti Laulu saatejuhina rohkelt positiivset tähelepanu saanud laulja Jüri Pootsmann avaldas täna värske singli “Jäljed jätsid tuulde”, mis tuleb esitlusele ka laupäeval Saku Suurhallis toimuval Eesti Laulu finaalkontserdil. Loo autoriteks on soome rahvusest Juho Suutarinen, Tomi Saario, Jüri ise ning paljulubav noor kodumaine talent Andreas Poom. Jüri tundeid aitas sõnadesse kirja panna luuletaja Lauri Räpp. Laupäevast eurolaulu valimist juhtiv Pootsmann avaldab, et plaanib sel sügisel ilmutada oma kolmanda stuudioalbumi.

“Kirjutasime loo “Jäljed jätsid tuulde” juba 2020. aasta suvel. Kutsusin Andreas Poomi ja Frederik Küütsi endaga Helsingisse ja kirjutasime päev otsa erinevates tubades muusikat. Ütleksin, et sellised loomelaagrid on suisa teraapilised ja õhtul on alati põnev kuulata, mis päeva jooksul valminud on. Kreatiivsus ja produktiivsus ühes,” kirjeldab Pootsmann loo valmimise protsessi.

Loo üheks kaasautoriks on noor laulja ja laulukirjutaja Andreas Poom, kelle jaoks oli see esimene kokkupuude Jüriga. “Lugu sündis ühes Jüri tiimi poolt korraldatud laulukirjutamislaagris 2020. aasta suvel. Mäletan, kuidas meid jaotati tubadesse ära ja ma sattusin kahe mega andeka soomlasega ühte tuppa. Ausalt öeldes me vist isegi kaldusime natuke eemale esialgsetest Jüri poolt antud juhtnööridest – lasime laulul kirjutada iseend. Muidugi käis Jüri igal vabal hetkel meie toas piilumas ja mõtteid jagamas, siiani imetlen tema võimet nii ladusalt laulukirjutajatelaagrit läbi viia! Lõpptulemus oli midagi väga erilist, olime ülimalt rahul tehtud tööga,” räägib Poom, lisades: “Ja veel üks fun fact: selle laulu kaudu ma jäin sealsetele kirjastusfirma töötajatele silma ja olen nendega nüüdseks kirjastuslepingu sõlminud. Olen väga tänulik selle kogemuse eest.”

Jüri lubab, et tänavune aasta saab olema täis uut muusikat ning aasta lõpuks on fännidel oodata midagi tõeliselt magusat: “Juba on alanud ettevalmistused minu kolmanda stuudioalbumi kallal, kust leiab kindlasti nii juba tuntud palasid kui ka verivärsket kraami. Suvi tuleb väga töine ja olen seda pikalt oodanud,” räägib ta.

“Jäljed jätsid tuulde” esmaesitlus toimub 12. veebruaril Saku Suurhallis, Eesti Laulu finaalsaates. Loo ametlik lüürikavideo ilmub 16.veebruaril Jüri VEVO kanalil YouTube'is.

Kuula Jüri Pootsmanni uut lugu lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad