Reklaam sulgub sekundi pärast

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Kuupäevad selgunud! Intsikurmu festival muudab oma toimumisaega

Intsikurmu festival
Intsikurmu festival — FOTO: Kris Süld

Intsikurmu festival, mis on alates 2013. aastast pakkunud unustamatuid elamusi muusika- ja kunsti sõpradele, toimub käesoleval aastal 5.–6. juulil külastajatele juba tuttavate mändide all Intsikurmu metsapargis.

Intsikurmu festival, mis on tuntud oma mitmekülgse muusikavaliku ja loomingulise atmosfääri poolest, kolib tänavu augustikuu romantilistest öödest juulikuise suvesoojuse embusesse, kui suvi on täies hoos. Nüüd on külastajatel võimalust nautida festivali suve kõrghetkel - ajal, mil päevad on pikad ja puhkusemeeleolu tipus, enne kui sügisene rutiin ja kohustused taas uksele koputavad.

"Intsikurmu on alati olnud koht, kus eripalgeline muusika kohtub," ütles selle aasta festivali programmijuht Uku Kübar. "Üle kümne aasta oleme näinud Intsikurmus esinemas ligi 300 erinevat artisti nii Eestist kui välismaalt, pakkudes stiilide rohkust ja olles kasvulavaks uutele tõusvatele talentidele - nii ka sel aastal," kinnitas Kübar.

Üks festivali korraldajatest Mihkel Kübar, võtab Intsikurmu olemuse kokku sõnadega: “Hoides vana, väärtustades uut ning olles uudishimulik inimese, kunsti ja muusika vastu - see on Intsikurmu 12. festival. Mitte palju ja valjult, vaid vähe ja maitsekalt.”

Intsikurmu festivali nimetatakse hellitavalt ka loovfestivaliks, sest see on olnud koht, kus kunst, muusika ja loodus loovad ainulaadse sünergia. See on pakkunud paljudele Eesti kunstnikele platvormi, kus nad on saanud võimaluse metsapargi kaunis keskkonnas oma loomingut esitleda. Selle aasta festivali kujunduse on loonud auhinnatud graafiline disainer Martin Rästa.

Intsikurmu meeskond vaatab käesolevale aastale vastu suure lootusega, püüdes jätta selja taha kultuurisektorit raputanud keerulised ajad ja liikuda uue hooga edasi. "Vaatamata väljakutsetele usume, et Intsikurmu peab jätkama, sest Eesti inimesed väärivad kohta, kus käia vaimu turgutamas," sõnas Mihkel Kübar.

Festival toimub 5.–6. juulil Intsikurmu looduskaunis metsapargis, Põlvas. Esimesed artistid tehakse teatavaks märtsis. Pileteid saab soetada juba praegu! Lisainfo ja piletid leiad SIIT

Suveootuse leevendamiseks korraldab Intsikurmu festival ka tänavu Tallinn Music Week’il esitlusõhtu, mis toimub juba 5. aprillil F-hoones. Tutvu esinejatega ja soeta piletid SIIT

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI