Reklaam sulgub sekundi pärast

KUULA | pluuto avaldas koos Soome räppariga hiti “Tal ei istu”

pluuto
pluuto — FOTO: Pressimaterjal

Eesti räpparil pluutol ilmus Sony Musicu alt koos Soome räpitalendiga Ares lugu “Tal ei istu”, mille on produtseerinud Karl Killing.

See, kuidas kaks räpparit üle lahe sattusid koostööd tegema oli puhas juhus. “Ares oli juhtumisi Soomes sattunud “deja vu’d” kuulama ja kuna laul meeldis talle väga, tundis ta huvi, kes on pluuto ja kellega see lugu produtseeritud on. Kuna üks Arese produtsendist sõber oli juba varasemalt Karl Killinguga rääkinud, planeerisid nad kõik koos Eestisse sessiooni. Minuni jõudis ainult kiire sõnum: “Ares on praegu stuudios, kui läbi tahad tulla”. Ootamatu otsus ikkagi stuudiost läbi hüpata kulmineerus tõsiseks sõpruseks,” selgitas mullu Eesti Laulul 5. koha saavutanud pluuto.

Poistel tekkis oma vahel koheselt klapp: “Peale 15-minutilist jutustamist otsustasime, et võiks midagi koos teha. “Tal ei istu” oli mul väga algse versioonina umbes kuu aega enne valmis tehtud. Aresel klikkis demo kuulamisel idee koheselt ja järgneva 45-minutiga oli ta kogu oma osa sisse lindistanud.”

Loo sõnum toetub suuresti refräänile: “Tal ei istu, kui mu peal on teised silmad ja ma viibin teises linnas, ma ei pea hoogu..” ehk meie laul räägib paranoiast ja teadmatusest paarisuhtes, kui partner eksleb ringi teises riigis.“

pluutost.

pluuto alustas oma karjääri SoundCloud platvormil, kus ta andis 2018. aastal välja oma esimese mixteibi "Muhumaa ülestõus". Toona 15-aastane pluuto tegi seda rohkem naljaviluks, kuid temale endale suureks üllatuseks tekkis tal meeletult kiiresti suur kuulajaskond ja nõudlus tema muusika järgi aina kasvas. Sama aasta detsembris andis ta välja remastered fookussingli "Mõtetes", mis on tänaseks kogunud erinevatel platvormidel juba üle 2 miljoni kuulamise. 2019. aastal avaldas pluuto singleid koostöös artistidega nagu nublu, 5MIINUST ja reket. Aastal 2020 hakkas pluuto valmistama oma esimest päris albumit "Päripäeva", mis ilmus sama aasta 11. septembril. Tänaseks on pluutol kõikide platvormide peale kuulamisi kokku üle 9 miljoni. Aastal 2021 sõlmis pluuto lepingu Sony Music Balticsiga ning avaldas singli “deja vu”.

Kuula uut lugu lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad