Kuhu minna taasiseseisvusmispäeval? Vaata, milliseid tasuta kontserte pakub Tallinna linn

Kontsert
Foto: tallinn.ee

BNS

Laupäeval möödub 31 aastat Eesti taasiseseisvumisest, mille puhul toimub üle Tallinna mitmeid tasuta kontserte ja perepäevi. 

Kolmapäeval kell 18 toimub kontsert Kristiine linnaosas Löwenruh` pargi vabaõhulaval, kus esinevad Nele-Liis Vaiksoo ja ansambel Horoskoop. Kontserdil kuuleb kauneimaid estraadimuusika pärle peamiselt kuldsetest kuuekümnendatest, mis on pannud vastu ajaproovile ja kestavad tänase päevani.

Neljapäeval kell 18 algab Mustamäel Männi pargis taasiseseisvumispäevale pühendatud kontsert, kus esinevad Ott Lepland, Birgit Sarrap ja Tallinna politseiorkester.  

Laupäeval kell 12 toimub Nõmme turul isamaaliste laulude kontsert, mida esitavad Ivo Linna ja Antti Kammiste. Kell 14 korraldab Nõmme Linnaosa valitsus Nõmme Maja hoovis Eesti taasiseseisvumispäeva kontserdi, kus meeleolu loob ansambel Curly Strings. 

Traditsiooniliselt tähistatakse Tallinna linna poolt laupäeval taasiseseisvumispäeva Harjumäel 20. augusti väljakul kell 13 algava kontserdiga. Solistidena astuvad üles Birgit Sarrap ja Uku Suviste koos Tallinna Politseiorkestriga dirigent Riivo Jõgi juhtimisel. Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski tervitab kohaletulnuid piduliku kõnega.

Tallinna teletornis leiab laupäeval kell 12–18 aset 20. augusti perepäev ja Stefani kontsert. Tallinna Teletorn, Kaitseliidu Tallinna maleva Toompea malevkond ja Pirita linnaosavalitsus ootavad Teletorni õuele kõiki, keda huvitavad Eesti iseseisvuse taastamise sündmused ning riigi ja kodu kaitsmisega seonduv. Avatud on lasketiirud, relvamuuseum, ronimissein, tasakaalulint, güroskoop, kiiking, batuudid, varjevõrkude punumise töötuba ja jalgpalli märklaud. Stefani kontsert algab kell 17. 

Laupäeval kell 16 algab Kalevi keskstaadionil ühiskontsert Vaba Rahva Laul, mis toimub esmakordselt Tallinnas. Esinevad üle-eestiline ühendkoor ning solistid Ott Lepland, Alika Milova, Marko Matvere, Koit Toome, Getter Jaani, Boris Lehtlaan, Merit ja Märten Männiste. Peadirigent on Lauri Breede ja lauljaid saadab Urmas Lattikase bänd, pidu juhib Veikko Täär. Kavas on ilusad eestikeelsed ja isamaalised laulud.

Lasnamäel Pae järvel toimub laupäeva õhtul kell 20 laulvate purskkaevude etendus, mis esitab taasiseseisvumispäeva puhul muusikalises ja visuaalses pildis kodumaist muusikat. Valgusmängu saab jälgida suurelt territooriumilt. 

Kommentaarid puuduvad