Parima Eesti muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Kõrv peale! Uuekooli räppar KiROT vajutab gaasipedaali põhja uue singliga ”Astusin Sisse”

KIROT
KIROT — FOTO: Pressimaterjal

Uuekooli räppar KiROT võttis kampa pluuto ja Aropi, et avaldada ühine singel “Astusin Sisse“. KiROT on täheldanud, et iga uue kirjutatud looga, kipub ta olema aina ühiskonnakriitilisem. Antud lugu viitab kuulujuttudele, mille tõepärasust ei ole kinnitatud, ent inimestele meeldib rääkida.

Juba enne ilmumist oli singel kuum teema hetke ühel populaarsemal platvormil TikTok, kus vaid nädalaga leidis laulu helilõik kasutus enam kui 170 videos. Sündis orgaaniline videote kett ja kohalik trend, kus platvormil aktiivsed kasutajad jagasid absurdseid kuulujutte, mis nad iseenda kohta kuulnud on.

“Inimestele meeldib igasugu asju öelda, eriti eelarvamuste põhjal. Olen isiklikult niisamuti teistesse suhtunud, kuid persooniga näost näkku kohtudes, on need eelarvamused alati purunenud. Seega, mida iganes suvalised inimesed kuskil sinu kohta puhuvad – need on arbitraarsed väited. Ülereageerimise asemel ära võta hinge ning kasuta seda kütusena oma järgmise ettevõtmise kallal,” avab loo tausta KiROT. 

Samuti paljastab KiROT, et Eesti hip hopi maastiku kõige levinum lause on “ou, võiks midagi koos proovida”. Tihti see ei materialiseeru, kuid sel korral said tänu produtsendi Karl Killingu utsitamisele ühe laulu peal kokku just need kolm erakordselt andekat sõnaseppa. “Pluuto energia on selle loo kontekstis äärmiselt värskendav ning Arop sobib enda terava flowga sellisele rajale ideaalselt,” lisab KiROT.

Uurides, kas KiROT on ka ise valearvamustega kokku puutunud, tõstab artist esile muusika haavatavuse ja rõhutab, et oluline on aastatega tekkiv paks nahk. Konstruktiivne kriitika on igale artistile ülimalt vajalik, ent konstruktiivseid kriitikuid kipub olema vähe. KiROT on aga siinkohal endaga kokkuleppele jõudnud, et laseb tegudel enda eest rääkida.

KiROTi sõnul on järgmise albumi avaldamiseks aeg küps ja “Astusin Sisse” on tulevase kauamängiva avapauk. Artist sõnab, et on aastatega muusikuna enda kohta palju õppinud ning heliliselt arenenud. Kui teine album oli rohkem eksperimenteeriv, siis kolmas tuleb koju ning enda liistude juurde tagasi. Suvel on KiROTil plaan end stuudiosse lukustada ning muusikaga sügavamalt tegeleda. “Nüüd on aeg nii tugevalt pedaalile vajutada, et see enam põranda küljest lahti tulla ei saa.”

KiROTi, pluuto ja Aropi ühine lugu tuleb esmakordselt esitamisele 16.-17. juunil toimuval Flex Festil, kus kõik kolm artisti ka üles astuvad. 

Kuula uut lugu lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad

Parima Eesti muusika

toob sinuni STAR FM EESTI