Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Kisub liiale? Taylor Swifti kontsert põhjustas maavärina

Taylor Swift
Taylor Swift — FOTO: 123rf

Seismoloog Jackie Caplan-Auerbachi sõnul põhjustasid entusiastlikud Taylor Swifti fännid pärast kaht õhtut tantsimist ning hüppamist Swifti Seattle’i tuuri “Eras” kontserdil maavärina.

Lääne-Washingtoni ülikoolis geoloogiaprofessorina töötav Caplan-Auerbach nägi võrdlust Vaikse ookeani loodeosa maavärinate grupis, mida ta Facebookis modereerib, ja asus kohe tööle.

“Haarasin kontserdi mõlema õhtu andmed ja märkasin kiiresti, et need on selgelt sama signaalide muster,” ütles ta ja lisas: “Kui ma panen need üksteise peale, on need peaaegu identsed.”

Peamine erinevus 22. ja 23. juuli etenduste vahel, välja arvatud üllatuslaulud, mida Swift teadaolevalt esitab, on ligikaudu 26 minutit. “Uurisin natuke ja sain teada, et pühapäevane show hilines umbes pool tundi, nii et see seletab erinevust,” ütles Caplan-Auerbach.

Isegi Swift ise tundis oma lääneranniku fännide energiat ja tänas esmaspäeval oma Seattle’i publikut Instagrami postituses “kogu hõiskamise, karjumise, hüppamise, tantsimise ja laulmise eest”.

“See oli tõesti üks mu lemmiknädalavahetusi,” lisas ta.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI