Kas arvad ära? Eesti armastatuim räpipunt 5MIINUST jagab enda lemmik Smilersi lugusid

Pilt: pressifoto
Pilt: pressifoto

Sel laupäeval, 10. septembril annavad kaks Eesti muusika giganti erakordse kontserdi Telliskivi Kvartalis, kus ühiselt tehakse üksteise lugusid ning loomulikult esitatakse ka enda  originaalloomingut – 5MIINUST ja Smilers. 

Enne kontserdi uurisime ansambli 5MIINUST liikmetelt, milline on läbi aegade nnde lemmikuim Smilersi lugu. 

ESTONI KOHVER:

“Käime katuseid mööda” – igal rämmari peol mängime seda. Inimesed nutavad ja välgumihklid põlevad. Jube ilus laul, tead.

SIR LANCELOT:

“Mina, Pets, Margus ja Priit”, sest see maalib väga idüllilise pildi suvest ja sõprusest. Selline bromance roadmovie type värk. Ja kuna minu kodanikunimi on pets, siis on alati olnud palju äratundmist ja nalja.

PÄEVAKOER tooks välja lausa kolm lugu:

“Mina, Pets, Margus ja Priit” – becoming of age lugu minu jaoks. Põhikooli lõpp, tiineka aja mässamised ja esimesed tiirud sõprade isiklike autodega. Alexi Audi100 pühakale ei viinud aga paljude teiste järvede äärde küll.

“Käime katuseid mööda” – üks parimatest eesti keelsetest lugudest kindlasti.

“Meteoriitide sajus” – ma ei tea miks, aga mul on see lugu peas.

PÕHJA-KOREA:

Minu lemmiklaul/olulisim laul samuti “Käime katuseid mööda”. See laul jäi pähe juba põhikooli- ja keskkooli lõpupidudelt ning kuigi mu tolle aja pleier oli eranditult täis ainult räppi, siis käime katuseid mööda oli üks vähestest (objektiivselt võrratu meloodiaga lauludest), mis samuti pleilisti mahtus.

Alati on sellega soe tunne kaasas käinud ja kui nüüd, mõned aastad tagasi sai sama laulu Põltsamaa lossihoovis kontserdil kuulatud (siis juba “bäkkariaknast”), siis oli päris äge… et näe seesama ilus laul, mis juba aastaid peas, et nüüd nagu Smilersiga koos lava taga ja värki… nad ikka lasid rahval seda mõnuga kaasa laulda ka…laulsin isegi.

Vaata täpsemat infot sündmuse kohta siit.

Kommentaarid puuduvad