Kaks andekat artisti said kokku! NOËP ja Karl Killing avaldasid ühise loo

NOËP ja Karl Killing
Pilt: pressifoto

Kokku on saanud kaks andekat kodumaist artisti ja produtsenti, NOËP ja Karl Killing, et avaldada ühine lugu friday nights (all my friends are wasted)”. Tegu on värske versiooniga Karli varasemast soolosinglist “friday nights”. NOËP oli seda esmakordselt kuuldes nii inspireeritud, et otsustas ehitada refrääni vokaalile toetudes uue house-muusika kõlaga loo, mis on ideaalne taust just soojadeks suveõhtuteks ja sõpradega mõnusaks aja veetmiseks.

Muusikute koostöö sai alguse ühisest raadio külastusest, mille käigus esitati spontaanselt üksteise värskemaid singleid. Karlil oli just tulnud välja uus lugu ning Andres, kellele see väga sümpatiseeris, oli Karlile ka kiidusõnu jaganud. “Mulle meeldis see lugu väga ning meil oli plaan ühine laulukirjutamise sessioon teha. Küll aga ei jaksanud ma seda ära oodata ja otsustasin Karli loo originaalist võetud vokaali kasutades uue loo produtseerida. Õnneks Karl ei pahandanud ja õige pea saime sellele ka ühiselt viimase lihvi anda ning Vallo Kikase abil ära lõpetada,” rääkis loo tagamaadest NOËP.

Kuigi nimest võiks arvata, et laul räägib rajust peost, jutustavad sõnad hoopis teise loo. Sellegipoolest hindavad nii Killing kui NOËP mõnusalt veedetud õhtut parimas seltskonnas. “Suvel ma nädalapäevi lugema ei kipu. Aga ühe ägeda reede õhtu juurde kuulub kindlasti hea seltskond, ilus ilm ja vahel ka midagi spontaanset,” ütles Karl. Andres aka NOËP see-eest leiab, et reede õhtusse võiks kuuluda midagi sellist, mida on ülejäänud nädal hea oodata. “Mulle väga meeldivad ette tehtud plaanid, olgu selleks siis kinno või sõbrale külla minek, vahet pole.” 

Uurides, milline on olnud mõni meeldejäävam üritus, meenutas Karl paar talve tagasi toimunud TIKS üritustesarja pidu, kus astusid üles just NOËP ja Sander Mölder. “See oli üks mu esimesi klubiürituse kogemusi, kuhu sisse oli põimitud ka live muusikat. See oli väga lahe ja ma nägin seal nii palju sõpru, mis tegi sellest veelgi meeldejäävama õhtu.”

Andrese ägedaim peo kogemus viis ta koos sõbra Mardiga Beirutis muusikavideo võtete vahel aega veetes hoopis salajasse klubisse. “Meil olid seal kohalikud sõbrannad, kes viisid meid ägedatesse kohtadesse pidudele. Üks neist toimus meeletult suures parklas. Keset parklat istus toolil üks tüüp ja tema kõrval turvamees. Ostsime siis pileti ära ja järsku avati salajane luuk, mis viis meid pommivarjendisse peole.” 

Kõigile suvitajatele soovitavad artistid ka päriselt puhkuseks aega võtta. Ikka selleks, et hiljem ei tekiks kahetsust, et sõpradega grillima või ujuma ei jõutud. Head seltskonda ja NOËPi bändi võib sel suvel kohata näiteks juulikuus festivalidel Võnge või Beach Grind. Augustis Treski festivali ja SUME laval, samuti akustilise kavaga Kalju laval.

Kuula uut lugu lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad