Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Kadusid kui soojad saiad! Stingi kontserdipiletid müüdi hetkega läbi

Brit Suurraid

Stingi kontserditurnee jõuab Eestisse
Stingi kontserditurnee jõuab Eestisse — FOTO: Pressimaterjal

Täna tulid ametlikult müüki Stingi Tartus toimuva kontserdi piletid ja kõigest paari tunniga müüdi need ka välja – kas lootust lisapiletite näol jagub veel neile, kes esialgu ilma jäid?

Sting esineb oma „My Songs“ kontserdiga Tartu Lauluväljakul 10. juunil 2024 ja täna hommikul kell 10 algas ka ametlik piletite müük. Live Nationi klubiliikmed said pileteid soetada juba 8. novembril.

Kui piiluda praegu Piletilevi keskkonda, on näha, et piletid ongi otsa saanud. Piletihinnaks on märgitud 79 kui ka 99 eurot.

„Väga suur huvi kontserdi vastu annab korraldajatele kindluse ka tulevikus suurartiste Tartusse kutsuda,” rääkis Tartu 2024 juht Kuldar Leis. „Stingi tuur on intiimne, näoga publiku poole. Kontsert Tartu laululaval võimendab artisti sügavat ja kaunist heliloomingu paremikku,” lisas ta. 

Pöördusime kommentaari saamiseks ka Live Nation Estonia esindaja Ott-Sander Palmi poole, kelle kinnitusel müüdi kokku ligi 10 000 piletit. “Sting on väga nõutud ja armastatud artist nii Eestis kui ka mujal, mida näitas ka nõudlus piletite järgi. Piletmüügi osas ei tohi kunagi olla liiga optimistlik, aga loodad ju alati parimat,” sõnas Palm.

Kõigile neile, kes praegu piletitest paraku ilma jäid, ei ole Palmil häid uudiseid – lisapileteid ei ole plaanis müüki panna. See aga tähendab, et tõenäosus järelturul võltspileteid osta, kasvab. Mida teha, et pettuse ohvriks mitte langeda? “Jätkuvalt on soovitus sama, palume mitte osta järelturult pileteid. Seda on näidanud varasem kogemus just The Weekndi kontserti näol, et pettureid ja kahjuks ka petta saanud fänne on väga palju.”

Piletid Stingile said otsa kiiremini kui värsked saiad
Piletid Stingile said otsa kiiremini kui värsked saiad — FOTO: kuvatõmmis

Legendaarne helilooja ja laulja Sting jõuab Eestisse ning annab 10. juunil 2024 kontserdi Tartu lauluväljakul. Laulja on oma maailmaturnee „My Songs“ raames juba astunud publiku ette Ameerikas, Euroopas, Aasias ja Austraalias, nüüd on käes eestimaalaste kord taas maagiast osa saada. Kontsert on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

72-aastane helilooja, laulja, näitleja, autor ja aktivist Sting sündis Inglismaal Newcastle’is. Koos Stewart Copelandi ja Andy Summersiga rajasid nad 1977. aastal ansambli The Police ning tõusid kiiresti muusikataevasse. The Police’i on tunnustatud kuue Grammy ja kahe Brit auhinnaga, mis on kindlustas neile aastal 2003 koha The Rock and Roll kuulsuste saalis.

Stingi pika karjääri saladus on lihtne, ütles Sting intervjuus selle aasta mais. „Ma olen uudishimulik! Ma olen muusika enda suhtes uudishimulik. Ma olen jätkuvalt muusika õpilane. Ma harjutan iga päev. Ma õpin,“ märkis ta. „See on imeline müsteerium – see muusika mõistatus – aga ma olen valmis õppima. Nii et kui see on põhjus, miks ma kümne küünega kinni hoian, siis on see piisavalt hea põhjus.“

Sting on üks maailma kõige erilisemaid sooloartiste, kelle kontol on 11 Grammyt, kaks Brit auhinda, Kuldne Gloobus, neli Oscari- ja üks Tony-nominatsioon. Kokku on ta müünud pöörased 100 miljonit albumit, kui arvestada tema loomingut nii The Police’i kui ka soolokarjääri ajal. Lisaks on ta üles astunud mitmetes filmides ning Sting on ka kahe raamatu autor, millest üks, „Broken Music“, jõudis The New York Timesi bestselleri staatusesse.

Muusiku jaoks on alati olnud hingelähedane töö inimõigusorganisatsioonide, näiteks Amnesty Internationali või Live Aidiga. Koos oma abikaasa Trudie Styleriga asutasid nad 1989. aastal vihmametsade päästmisele pühendatud fondi, mille eesmärgiks on ka kaitsta põliselanikke, kes metsades elavad. Koos on nad korraldanud 19 heategevuskontserti, et koguda raha ja tõsta teadlikkust maailma ohustatud paikadest. Fond on oma algatamisest saadik haaret laiendanud ning nüüd töötatakse juba rohkem kui 20 riigis üle kolme kontinendi.

2019. aastal andis Sting välja albumi „My Songs“, kuhu ta kogus kokku kõigi oma tuntumate hittide tänapäevased arranžeeringud. Sellele järgnes maailmatuur ning samanimeline Las Vegase püsishow. Stingi viimane album „The Bridge“ aga näitab, kui andeka ja mitmekülgse autoriga tegelikult tegemist on. Plaadil saavad kokku tema karjääri erinevad ajastud ja stiilid, mille muusik mängleva kergusega üheks tervikuks kokku seob.

Stingi „My Songs“ toob publikuni kõik muusiku armastatud hitid, sealhulgas ka The Police’i ajastusse jäävad palad. Prestiižses Londoni Palladiumis andis Sting kuus kontserti, mille kohta The Timesil oli öelda vaid üht – tegemist on meistriklassiga. „Vaieldamatult on Sting kullatud repertuaariga oskuslik esineja,“ kiitsid kriitikud.

Kontserdil kuuleme ajatuid hitte, sealhulgas klassikuid nagu „Fields of Gold“, „Roxanne“, „Every Breath You Take“, „Message in a Bottle“ ja suurt hulka teisi armastatud lugusid. The Telegraph kirjeldas kontserti haruldase maiuspalana ning nimetas Stingi ennast võrreldamatuks popialkeemikuks.

Kontsertturneel saadab Stingi vägev rockansambel ning õhtust saab kahtlemata unustamatu muusikaelamus kõigile, kes on Stingi loomingut erinevatel ajaperioodidel austanud.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI