Reklaam sulgub sekundi pärast

Juba homme! Elektroonilise muusika staar Bonobo esineb Eestis

Bonobo
Simon Green / Foto: pressimaterjal

Juba sellel kolmapäeval, 14. detsembril esineb Tallinnas Noblessneri valukojas Suurbritannia muusik ja produtsent Simon Green ehk Bonobo, kontserdil esitleb ta oma tänavu ilmunud albumit "Fragments". Kontserdil astub Bonobo üles koos live-bändiga.

Bonobo, kelle päris nimi on Simon Green, on esinenud alates 1999. aastast. Tänaseks on ta välja andnud 7 albumit, mitmeid EP-sid, singleid, välja müünud prestiižeid kontsertpaiku ning on teinud koostööd erinevate tuntud bändidega: Gorillaz, London Grammar, Michael Kiwanuka, Erykah Badu, Joji, Jamila Woods, Bajka, Jordan Rakei ja Rhye.

Kaks kümnendit on teinud Bonobost tõelise legendi. Kriitikute sõnul on Bonobol olnud alati võime anda elujõudu elektroonilisse muusikasse. Pitchfork nimetas teda “aeglase tempoga elektroonilise muusika võtmefiguuriks”.

Tema viimane kauamängiv Fragments valmis pandeemia ajal ning on seniajani kõige emotsionaalsem ja intensiivsem album, mida Bonobo on teinud. Kui eelmised albumid olid inspireeritud inimestest ja reisimisest, siis see konkreetne album sündis pandeemia ajal üksinda olemisest. Eks kõigepealt koosneski album ainult pisikestest fragmentidest ja ideedest, mis hiljem viis albumi loovuse puhangu kokkusulamiseni. Kogu Ameerika loodus, eriti Death Valley ehk surmaorg, olid suurimaks impulsiks uue loomingu valmistamisel.

Tema live kontsert ei ole lihtsalt elektrooniline kontsert. Kahe tunni jooksul seikleb ta koos vägeva bändiga, mille koosseisus on tromboonid, keelpillid, süntesaatorid ning mitmed teised instrumendid, mis annavad muusikale veelgi rohkem elu sisse. Ta on imeline näide sellest, kuidas üks artist on võimeline kasvama ja arenema – alustades kõigepealt minimalistliku muusikaga, lisades iga albumiga rohkem ja rohkem elemente, mis teevad kõrvale pai. Juba ainuüksi The North Borders tuuri raames toimub 175 esinemist ning järgmise 18 kuu jooksul tuleb Bonobot vaatama enam kui 2 miljonit kuulajat.

2014. aastal andis Bonobo kontserdi ka Tallinnas Rock Cafes.

Kuula albumit "Fragments" lähemalt siit.