Jõhker summa! Karl-Erik Taukar avaldas, kui palju ühe albumi salvestamine maksma läheb

Taukar
Foto: TV3

Mitmete auhindadega pärjatud Karl-Erik Taukar on meelelahutaja, kes ei salga, et eduka meelelahutuskarjääri taha jääb hulk igapäevaseid otsuseid – imago kujundamisest kuni teatud loobumisteni.

Taukari sulest pole juba ammu ühtegi albumit ilmunud, vaid peamiselt singleid, millest kohe ka hitid saavad. “Tõsiasi on see, et kui rääkida muusika köögipoolest, siis albumi salvestamine tänapäeval maksab 25 000 eurot umbes,” avaldab ta.

Mis selle üüratu rahasumma sisse siis käib? “Stuudio aeg. Miksimine, masterdamine,” loetleb ta. “Muidugi, see ongi kallis ja on alati olnud. Kui aprillis inflatsioon tõusis 20%, siis varsti maksab albumi salvestamine miljon eurot ja sealt edasi!”

“Kuna ma ise usun muusikas sellisesse ühikusse nagu lugu – sul võib olla plaaditäis okeisid lugusid, aga siis sul on seal üks hitt, mis on parem. Meie jaoks on tähtis, et iga lugu plaadil oleks killer,” tunnistab muusik ja lubab, et plaat kindlasti tuleb, aga veel ei tea, millal. 

Podcasti saad kuulata iga neljapäeva hommikul TV3 Life’i telekanalilt, TV3.ee veebilehelt, Soundcloudist ja Spotifyst.

“Rambivalgus” on podcast, mille külalised on armastatud tele- ja raadiotegijaid või inimesed, kes on rambivalguses. Oma ala tegijad kergitavad saladuseloori valdkonna telgitagustelt, mõtisklevad, mis tunne on olla rambivalguses ning kuidas see nende elu on mõjutanud. Loomulikult kuulub sinna juurde ka kõik see, mis neile hetkel kõige rohkem korda läheb – isiklikust plaanist kuni ühiskonnas aset leidvani. Saatejuhid on TV3 Grupi online meedia juht Eliis Pärna ja tv3.ee portaali tegevtoimetaja Kerli Kivistu.

Kommentaarid puuduvad